Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< prosinec 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [›]
Česká softballová asociace [›]
Czech baseball umpires [›]
Česká slowpitchová liga [›]

 

 

Tréninky v tělocvičně

Muži A

Slowpitch 

Žáci U15 

Žáci U11 

Žáci mladší U9

Přípravka  U7

 

 

    

Video SuperCup 2014

 

 

TOPlist

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2018

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

První trénink "Béčka"
(vloženo: 5.10.2011, autor: Petr Skala, Miroslav Kaigl)

Baseballové hřiště v Chocni

V nočních hodinách při otevírání nového baseballového hřiště vzešla myšlenka z řad rodičů a přátel klubu, že by si také chtěli zahrát baseball. Obratem se napsala soupiska, rozdaly funkce (manažer týmu Petr Černý J) a domluvily termíny tréninků (každá středa od 17:00 hodin). Na premiéře se sešlo 11 hráčů a ještě víc zvědavých diváků. „Nováčkům“ nechybělo nadšení a plné nasazení pro hru (zejména Milan Černý J). Dobrá nálada je dobrým základem pro nově vzniklý „B“ tým!

Fotografie z prvního tréninku najdete ZDE [›].

Wolfs hráli Baráž o ČML
(vloženo: 3.10.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Baseballové hřiště v ChocniMužský baseballový tým o víkendu zavítal do Pardubického kraje. V devítitisícovém městečku Choceň se hrála Baráž o Českomoravskou ligu.

V sobotu čekali na Wolfs Domažlice soupeři z Moravy. V prvním zápase Wolfs jako domácí tým nastoupil proti Arrows Ostrava B. Vítěz Severomoravského přeboru měl od první směny převahu, protože se dokázal lépe vyrovnat s malou strikezónou. Na pálce se Wolfs také neprosadili, a tak konečná prohra 5:20 nebyla žádným překvapením.

Ve druhém utkání byli vyzyvatelem Hroši Brno C (vítěz Jihomoravského přeboru). Jejich jednoduchý nadhoz dokázali Wolfs využít pro sbírání cenných bodů. Výborným výkonem nadhazovače Tomáše Strádala nebylo soupeři umožněno bodovat, a tak konečná výhra 8:1 dávala naděje o postup do ČML.

Rozhodoval tak až nedělní zápas proti domácímu celku Orlice Choceň.  První tři směny byly celkem vyrovnané, ale domažličtí nadhazovači se opět nedokázali vyrovnat s malou strikezónou. Ani několikanásobné střídání nadhazovačů neodvrátilo lepší útok soupeře. I přes konečnou prohru 3:18 stojí za zmínku výkon nejlepšího pálkaře utkání Michala Pekoviče.

Wolfs Domažlice do ČML sice nepostoupili, ale v baráži získali cenné herní zkušenosti. Ty je v oblastním přeboru těžké získávat, když se hraje stále se stejnými soupeři. Před zimní přestávkou čeká Wolfs ještě přátelský turnaj ve Spáleném Poříčí.

Úpravy fotogalerie
(vloženo: 2.10.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Vážení návštěvníci webových stránek WOLFS.CZ. V termínu od 2.10.2011 do 9.10.2011 dochází k úpravě fotogalerie, proto v tomto časovém období nemusí být dostupná fotografie a odkazy na ni. Omlouváme se za vzniklá omezení. Prováděné úpravy však přinesou zpřehlednění fotogalerie, která bude dělena chronologicky.

O víkendu poslední turnaj mladších žáků
(vloženo: 29.9.2011, autor: Petr Skala)

V sobotu 1.10.2011 vyrážejí mladší žáci Wolfs Domažlice na poslední venkovní turnaj do Spáleného Poříčí. Doufáme, že zabojujeme a přivezeme pohár. Odjíždíme v 9:15 ze Sokoliště.

Rozpis
čas hřiště 1 hřiště 2
11.00 - 12.00 Merklín : Žinkovy Sharks Spálená Poříčí : Wolfs Domažlice
12.15 - 13.15 Žinkovy : Sharks Spálené Poříčí Wolfs Domažlice : Merklín
13.15 - 14.30 přestávka na oběd
14.30 - 15.30 Sharks Spálené Poříčí : Merklín Žinkovy : Wolfs Domažlice
15.45 - 16.45 1. vs. 2. (finále) 3. vs. 4. (o 3. místo)
17.00 vyhlášení a předání cen

Wolfs postoupili do baráže o ČML
(vloženo: 29.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Foto: Michal KlukanPo sobotním slavnostní otevření nového baseballového hřiště v Domažlicích, o kterém informoval Domažlický deník v úterním vydání, odehrál mužský tým Wolfs Domažlice zápasy play-off oblastního přeboru jižních a západních Čech. V prvním klání nastoupil domácí celek proti soupeři z Hluboké nad Vltavou, který však hrál především s hráči áčkového týmu, čímž se vzdal možnosti postoupit.

Wolfs tedy jednoduše nakročili do finále. O jejich soupeři se rozhodovalo v druhém sobotním utkání. Zde se proti sobě střetly celky Českých Budějovic a Spáleného Poříčí. Po velmi vyrovnaném utkání nakonec jako šťastnější dopadli hráči Českých Budějovic.

Sobotní den završil finálový zápas domažlických Wolfs proti českobudějovickým Angels. Rozhodovalo se v něm o postup do baráže o Českomoravskou ligu. Roli favorita Wolfs potvrzovali od začátku utkání a finále bez větších obtíží vyhráli.

V neděli pokračovala zátěž nového hřiště otevřeným pohárem jižních a západních Čech. Wolfs Domažlice se probojovali až do finále, ve kterém však o pouhý jeden bod nestačili na soupeře ze Spáleného Poříčí a obsadili druhé místo.

Baráž o ČML se hraje již tento víkend na baseballovém stadionu v Chocni. Soupeři domažlickým borcům budou Orlice Choceň, Hroši Brno C a Arrows Ostrava B. Naděje na postup jsou veliké, protože postupují první dva týmy baráže.

Podrobnosti můžete sledovat ZDE [›].

Nové baseballové hřiště otevřeno
(vloženo: 26.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V sobotu 24.9.2011 otevřel klub Wolfs Domažlice nové baseballové hřiště. Fotografie pořízené naším mediálním partnerem (Domažlickým deníkem) naleznete ZDE [›].

Ukončení prezentace starých webových stránek
(vloženo: 14.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Od 15.9.2011 je ukončena prezentace starých webových stránek na doméně BCWOLFS.COM, která je přesměrována na nové webové stránky WOLFS.CZ. Původní doména bude zrušena během jednoho roku. Webová prezentace Wolfs Domažlice, o.s. bude pouze na doméně WOLFS.CZ. Staré webové stránky jsou k nahlédnutí ZDE [›] (přístupné budou do konce roku 2012).

Play-off JZČOP mladších žáků v Merklíně
(vloženo: 14.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Mladší žáci 2011

Za krásného počasí se v sobotu 10.9.2011 do Merklína dostavily všechny čtyři týmy oblasti jižních a západních Čech na závěrečné boje play-off. Zde se rozdávaly poháry za celkové umístění v letošní lize mladších žáků (do deseti let). Celý turnaj bylo možné vidět velice kvalitní a napínavé zápasy, což dokazují i samotné výsledky zápasů, které skončily rozdílem maximálně dvou bodů.

Wolfs Domažlice v prvním zápase (semifinále) nastoupili proti vítězi základní části Žinkovům. „Bylo vidět, že prázdninové tréninky měly svůj smysl, neboť na našem týmu bylo vidět veliké zlepšení herního projevu,“ hodnotí výkon svých svěřenců Petr Skala. „Celý zápas jsme se rvali o konečné vítězství, ale bohužel jsme prohráli v dohrávce, a to konečným skórem 16:18,“ dodává Skala. Po této prohře čekal domažlické hráče zápas o třetí místo proti Spálenému Poříčí. I ten to zápas byl velmi vyrovnaný. „Celý zápas jsme mírně vedli, ale opět rozhodla až poslední směna, kde soupeř udělal více bodů než my a tím jsme prohráli 13:14,“ vzpomíná Skala a dodává: „Velmi příjemné překvapení bylo, že všechny zápasy byly velmi vyrovnané, což v této kategorii není úplně obvyklá věc.“ 

Pořadí po základní části:
1. Hawks Žinkovy
2. Vampiers Merklín
3. Sharks Spálené Poříčí
4. Wolfs Domažlice

Výsledky play-off:
semifinále:
Vampiers Merklín - Sharks Spálené Poříčí (14:12)
Hawks Žinkovy - Wolfs Domažlice (18:16)
o 3.místo:
Sharks Spálené Poříčí - Wolfs Domažlice (14:13)
finále:
Hawks Žinkovy - Vampiers Merklín (18:17)

Konečné pořadí:
1. Hawks Žinkovy
2. Vampiers Merklín
3. Sharks Spálené Poříčí
4. Wolfs Domažlice

Fotogalerie z play-off mladších žáků 2011 [›]

Poslední zápasy mužů v základní části JZČOP
(vloženo: 14.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V sobotu 10.9.2011 odehrál mužský tým domažlických baseballistů ve Spáleném Poříčí poslední dvě utkání základní části oblastního přeboru jižních a západních Čech.
V prvním zápase nastoupil paradoxně v roli domácího proti soupeři ze Spáleného Poříčí. Po vyrovnaném průběhu, o kterém svědčilo vyrovnané skóre po základní hrací části, se o vítězi rozhodlo až v prodloužení. Výhrou 5:4 si Wolfs Domažlice upevnili vedení ve výsledkové tabulce. Na výhře měl velký podíl nejlepší pálkař zápasu, kterým se stal Václav Mach.
Druhé utkání proti Českým Budějovicím se neslo ve stejně vyrovnaném duchu. I přes výborný výkon nadhazovače Michala Černého a polaře Michala Malého soupeř v dohrávce zápasu rozhodl homerunem o prohře Wolfs 5:6.

Slavnostní otevření nového hřiště
(vloženo: 14.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Wolfs Domažlice v sobotu 24.9.2011 slavnostně otevře nové baseballové a softballové hřiště. Podrobnosti o této velké události najdete ZDE [›].