Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< duben 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [›]
Česká softballová asociace [›]
Czech baseball umpires [›]
Česká slowpitchová liga [›]

 

 

Tréninky v tělocvičně

Muži A

Slowpitch 

Žáci U15 

Žáci U11 

Žáci mladší U9

Přípravka  U7

 

 

    

Video SuperCup 2014

 

 

TOPlist

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2018

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

Návrhy loga
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

ZDE (odkaz byl zrušen) najdete přehled návrhů loga, které splnily zadávací podmínky veřejné soutěže.

Úterní výjez mladších žáků do Merklína
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V úterý se vydali mladší žáci za soupeřem do Merklína. Patnáctičlenná výprava odehrála dva zápasy. Prohry 14:21 a 14:21 však nemělo vliv na velice pozitivní hodnocení trenérů. Mladý tým od jara udělal viditelné pokroky. Na mladých hráčích je vidět, že si hru dokážou užít a mají chuť po vítězství.

Fotogalerie z výjezdu mladších žáků do Merklína [›]

První červnový víkend
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

První červnový víkend odehrály domažlické softballistky na domácí půdě čtyři utkání. V prvním sobotním zápase nastoupily proti týmu Sedlčan, kde se na nadhozu představila bývalá reprezentantka s dobrou obranou za zády. Wolfs i přes dobrý výkon na pálce podlehl vysokým rozdílem 4:19. Ve druhém klání proti pražskému týmu Spectrum B se prohru napravit nepodařilo, a tak i konečné skóre 2:17 nepřinesl žádné body.

Nedělní utkání byla o poznání lepší. V prvním zápase proti Spectrum B předvedly obě strany výborný výkon na pálce. Domažličanky však odpalovaly především do vzduchu, a tak se jim nepodařilo dělat body. Konečný výsledek tak skončil 3:11 v neprospěch Wolfs. Poslední víkendový zápas žen proti Sedlčanům byl nejvyrovnanější, o čem svědčí i výsledek. Prohra 11:15 nemusí Domažlice mrzet, protože během zápasu divákům nabídli spoustu hezkých odpalů a herních situací.

Domácí klání proti Merklínu
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V úterý 17.5. se na domácí půdě postavili mladší žáci proti soupeři z Merklína. Na víkendový úspěch se ale nepodařilo navázat a po velmi nevyrovnaném výkonu v prvním utkání Wolfs podlehli vysokým rozdílem 8:27. Promluva trenérů ke svěřencům před druhým zápasem přinesla výrazné zlepšení ve hře. I když průběh byl velice vyrovnaný, tak domažličtí nedokázali využít plných met k dotažení vítězného bodu. O vítězi tedy rozhodovalo prodloužení, kde už Wolfs nestačili přidat dostatek bodů a podlehli stavem 21:26.

Hrací víkend 14. - 15. 5. 2011 - muži
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Úspěchem se může pyšnit i mužský tým. O víkendu přivítal na domácí půdě soupeře z Českých Budějovic. Počasí na začátku baseballu moc nepřálo, a tak z důvodu nevyhovujícího terénu na Sokolišti byly nebytné předzápasové úpravy povrchu hřiště. Wolfs nastoupili v prvním i druhém zápase s Martinem Weberem na nadhazovacím kopci. Svým dobrým výkonem na postu spojky přispěl Dan Pekovič k výhře 13:4. Druhé utkání dohazoval Tomáš Strádal, který svými nadhozy neumožnil soupeři bodovat. Výsledek 12:1 svědčí o jednoznačné výhře Wolfs Domažlice a potvrzení průběžného prvního místa v přeboru jižních a západních Čech.

Úspěch na turnaji U8 ve Spáleném Poříčí
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Ve znamení velkého úspěchu se nesl poslední hrací baseballový víkend. Domažlický tým U8 (mladších osmi let) vyhrál divizi Čech. Cesta k tomuto úspěchu nebyla jednoduchá. První utkání proti Tempo Titans Praha, kdy se hráči o vítězství doslova přetahovali, skončilo těsným výsledkem 19:18. Následující zápas se soupeřem Hawks Žinkovy s výhrou 20:6 nasvědčoval o dobré formě Wolfs. Mezi nejobávanější protivníky patřil tým Eagles Praha. Po dramatickém průběhu zápasu, před dohrávkou poslední směny Wolfs prohrávali o čtyři body. Ale dobrými odpaly se Domažličanům podařilo otočit skóre ve svůj prospěch a s konečným stavem 15:14 zvítězit. Výhrou proti Spálenému Poříčí, kde se turnaj odehrával, Wolfs Domažlice potvrdili své prvenství. Za zmínku stojí výkon hráčů Šimona Červeného a Matyáše Švajnera.

Fotogalerie z turnaje U8 ve Spáleném Poříčí [›]

Hrací víkend 14. - 15. 5. 2011 - ženy
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

O víkendu navštívili Domažlice softballistky z Radotína a Spectrum Praha B. Svědky dvou zápasů v sobotu a dvou v neděli jste mohli být na rozestavěném hřišti na „cvičáku“. Domažličanky však na soupeřky nestačily ani v jednom utkání, ale opět nesbíraly cenné zkušenosti do dalších utkání.

1. kolo turnaje školek v blastballu
(vloženo: 17.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Minulý pátek třináctého začal turnaj v blastballu mezi domažlickými školkami. Za organizace Petra Skaly, trenéra a funkcionáře Wolfs Domažlice, se odehrálo na umělé trávě městského fotbalového stadionu osm zápasů. Paní učitelky a žáčci se do hry pustili s vysokým nasazením. Jelikož se jedná již o třetí ročník, bylo vidět, že paní trenérky a jejich mladí svěřenci byli kvalitněji připraveni a využívali nasbírané zkušenosti z minulých let. Za hezkého počasí nebyla nouze o kvalitní odpaly a obětavé zákroky v obraně. Zápasy byly vyrovnané a mnohdy rozhodoval až poslední útok na pálce. Další kolo se hraje v pátek 20.5.2011 od 9.00 hodin opět na „umělce“.

Fotogalerie z turnaje školek v blastballu (13.5.2011) [›]

Turnaj školek začíná!!!
(vloženo: 11.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V pátek 13.5.2011 začíná již třetí ročník turnaje v blastballu. Jedná se o zjednodušený baseball pro děti předškolního věku. Turnaj se bude hrát pravidelně každý pátek od 9 hodin na umělé trávě městského stadionu (za špatného počasí ve sportovní hale) a účastní se ho pět týmů složených z žáčků domažlických mateřských školek.

Náročný hrací týden za námi
(vloženo: 11.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V uplynulém týdnu domažličtí baseballisté odehráli opět několik zápasů. Tím nejvíce očekávaným bylo utkání Českého baseballového poháru. I když Wolfs byli rozepsáni jako domácí, museli z důvodu nevyhovujícího hřiště v Domažlicích cestovat za soupeřem do Hluboké nad Vltavou.  Soupeř, mimo jiné účastník Českomoravské ligy, se v první směně ujal čtyřbodového vedení. Muži odpověděli snížením o dva body, ale A-tým Hluboké svým agresivním během po metách přidával bod po bodu. I přes dobrý výkon Martina Webera na nadhazovacím kopci a s již s navrátivšími se hráči ze soustředění z USA v sestavě podlehli Wolfs 4:10. O víkendu přivítá mužský tým na domácím poli soupeře z Českých Budějovic.

Mladší kadeti o víkendu odehráli ve Spáleném Poříčí první tři zápasy Interligy. Na zkušené týmy ze středních Čech a Prahy nestačili ani přes dva homeruny a utkání prohráli s Eagles Praha 7:15, s Tempo Titans Praha 10:17 a s SK Kotlářka Praha 2:11. Tento víkend si mohou spravit náladu dvěma zápasy na poli soupeře v Českých Budějovicích.

V úterý vycestoval početný žákovský tým za dvojzápasem do Žinkov. Obě utkání byli v duchu vyrovnaných výkonů na obou stranách. Bohužel štěstí přálo více soupeři, a tak výsledkem 16:20 ve prospěch Žinkov skončila obě baseballová klání. Dalším bodem v programu žáků Wolfs je turnaj ve Spáleném Poříčí.