Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< březen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [›]
Česká softballová asociace [›]
Czech baseball umpires [›]
Česká slowpitchová liga [›]

 

 

Tréninky v tělocvičně

Muži A

Slowpitch 

Žáci U15 

Žáci U11 

Žáci mladší U9

Přípravka  U7

 

 

    

Video SuperCup 2014

 

 

TOPlist

 

Detail [›]MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ 2019
MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ 2019
  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2018

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

Zhodnocení sezóny 2011 mužského týmu
(vloženo: 2.12.2011, autor: Pavel Kasper)

InformaceSezóna mužů Wolfs Domažlice začala tradičně jarním turnajem v Rakousku. Protože naše přihláška byla zaslána po přihlašovacím termínu, nebyla jako každý rok účast na turnaji ve městě Attnang, který patří k nejprestižnějším v Evropě, ale ve vzdálenějším Tullnu. Úkolem bylo zúročení zimní přípravy pro nadcházející sezonu. Z šesti týmů jsme nakonec skončili pátí.  Mimo základní soutěž se Wolfs zúčastnili Českého baseballového poháru, ve kterém se nám jako prvním a zároveň posledním soupeřem stal tým Hluboké A. Soutěž v jihozápadní oblasti tvořily týmy Sharks Spálené Poříčí, Wolfs Domažlice, Cardinals Hluboká nad Vltavou a České Budějovice. Systém soutěže byl tvořen tak, že po základním kole se první tři týmy utkaly v play-off  o postup do baráže o ČML. Po základní časti, kterou jsme s přehledem vyhráli a mohli jsme se radovat z postupu do play-off, jsme soustředění věnovali výstavbě hřiště. Zbývalo provést několik nezbytných úprav jako navézt a srovnat antuku ve vnitřním poli, postavit backstop a dugauty. Celé letní prázdniny směřovaly k tomu, aby baseballové hřiště bylo připraveno na slavnostní otevření pod záštitou města Domažlic, které se konalo dne 24.9.2011. Tento den se zároveň hrálo play-off, kde se v úvodním zápase setkali domácí Wolfs Domažlice proti týmu Cardinals Hluboká nad Vltavou. Domácí zdolali hosty, k čemuž pomohl jeden ze zakládajících členů klubu Tomáš Strádal, který během tohoto utkání zaznamenal svůj první homerun na novém hřišti. V dalším zápase jsme nastoupili proti týmu Sharks Spálené Poříčí, nad kterým jsme rovněž vyhráli. Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do baráže o postup do Českomoravské ligy. Baráž se konala ve městě Chocni a účastnili se jí Wolfs Domažlice, Orlice Choceň, Arrows Ostrava B a Hroši Brno C. Přes velké úsilí našeho týmu jsme dokázali porazit jen Hrochy C, ale to nám ale nestačilo na postup do druhé ligy. I příští sezónu se Wolfs budou snažit o postup do Českomoravské ligy.

Zimní klinika IYB Farm za účasti světových hráčů a trenérů v Domažlicích
(vloženo: 1.12.2011, autor: Ondřej Novák)

Trot NixonV pátek a o víkendu 9.-11. prosince se v tréninkových prostorách klubu Wolfs Domažlice uskuteční velkolepá tréninková klinika pro mladé talentováné hráče s chutí do baseballu, za účasti amerických profesionálních baseballistů/trenérů. Na Chodsko zavítají tak zvučná jména jako je držitel prstenu za výhru ve World Series 2004 (finále nejvyšší baseballové ligy na světě – Major League Baseball) Trot Nixon (9 sezon za Boston Red Sox, dále hráč Cleveland Indians a New York Mets), dále pak Pat Watkins (bývalý hráč Cincinnati Reds, Colorado Rockies a Florida Marlins), Scott Emerson (současný trenér nadhazovačů v Oakland Athletics) a v neposlední řadě na západ Čech zavítá dlouholetý spolupracovník IYB Jay Stott (HC Purpose Driven, manažer Purpose International a zkušený baseballový trenér). Trenérský tým dále zaštiťují přední čeští coachové Richard Kania (jeden z nejlepších a nejzkušenějších českých trenérů, trenérská podpora Izraelského národního týmu a skaut MLB), Tomáš Vavruša (dlouholetý a zkušený český trenér, který vychoval několik hráčů, kteří hráli či hrají v USA např. Pavel Budský), Zuzana Šrejberová (jeden z nejlepších kondičních trenérů v českém baseballu) a Ondřej Konvalinka (nadšený, stále aktivní hráč, několik let asistent HC u české žákovské reprezentace).

Scott Emerson
Pro hráče je připraven velmi atraktivní a náročný program v tělocvičnách základních škol v Domažlicích. Hráči si odnesou spoustu zkušeností a nových drillů ke zlepšování, potkají opravdové hvězdy v oboru a možná spatří i onen vítězný prsten z roku 2004. 

Tato prvotřídní klinika je pořádána organizací International Youth Baseball (IYB), která už několik let působí nejen v českém baseballu, jejímž zakladatelem je Libor Chrášťanský.

Pro domažlický baseballový klub a Domažlice je čest, že může být součástí tohoto projektu a hostit takovéto hvězdy.

Interliga mladších kadetů
(vloženo: 16.10.2011, autor: Miroslav Kaigl, zdroj: baseball.cz)

Informace nejen o účasti mladších kadetů Wolfs Domažlice naleznete ZDE [›].

Informace k Interlize mladších kadetů
(vloženo: 5.10.2011, autor: Tomáš Strádal)

InformaceOdjezd do Prahy (hřiště Tempo Titans Praha) bude v sobotu 8.10.2011 v 9:30 od Sokoliště. S sebou si vezměte spacák, karimatku, teplé oblečení, svačinu a kapesné. Každý před odjezdem trenérům odevzdá 150,- Kč na nocleh. Důležité je domluvit rodiče kvůli dopravě. Další informace budou v pátek na tréninku.

Účast Wolfs na Zlatém stativu
(vloženo: 5.10.2011, autor: Petr Skala, Miroslav Kaigl)

Baseballové hřiště v Chocni

O víkendu 1.10.2011 odehráli mladší žáci poslední venkovní zápasy na turnaji pod honosným názvem „Zlatý stativ“ve Spáleném Poříčí. I když se na poslední chvíli kvůli marodce odhlásil kádr Žinkov, podařilo se ostřílenému organizátorovi Jirkovi Šimanovi vymyslet nový odpovídající systém turnaje. Účastnily se ho tak celkem tři týmy.

V našem prvním zápase Wolfs nastoupili proti Merklínu. Utkání bylo podle očekávání vyrovnané a oba celky se přetahovaly o vedení. Do dohrávky na pálce nastupovali Wolfs za stavu 12:12. Na vítězství tedy stačil jeden doběh na domácí metu, který zaznamenal Matyáš Švajner.

Druhý zápas proti domácímu celku ze Spáleného Poříčí prohráli domažličtí o dva body, a tím zajistili domácím přímý postup do finále. O druhém finalistovi rozhodovalo až utkání Merklín versus Domažlice. Do tohoto klání Wolfs nasadili nejsilnější sestavu, což se vyplatilo. Vyhráli o šest bodů.

Los přiřadil Wolfs Domažlice roli domácího týmu finálového utkání. Tato výhoda dávala šanci na otočení utkání, když před dohrávkou Wolfs prohrávali o čtyři body. První dva pálkaři soupeřovy nadhozy odpálili, ale ten s jistotou zahrál auty. I přes nepříznivý stav autů se podařilo doběhnout domažlických borcům pro tři body, a snížit tak rozdíl na jeden bod. Při obsazené první metě přišel nadějný odpal ke dvojce, ale po zaváhání běžce finále končí výhrou Spáleného Poříčí.  Nepodařilo se tak prolomit letošní sérii jednobodových proher.

Poděkování Petra Skaly:

„Chtěl bych poděkovat všem našim sedmnácti hráčům, zejména Danielu Kitzbergrovi za výbornou hru v obraně a nejlepšímu pálkaři Matyáši Švajnerovi. Velké díky patří také rodičům, a to za podporu a hlasité povzbuzování!“

Fotografie najdete ZDE [›].

První trénink "Béčka"
(vloženo: 5.10.2011, autor: Petr Skala, Miroslav Kaigl)

Baseballové hřiště v Chocni

V nočních hodinách při otevírání nového baseballového hřiště vzešla myšlenka z řad rodičů a přátel klubu, že by si také chtěli zahrát baseball. Obratem se napsala soupiska, rozdaly funkce (manažer týmu Petr Černý J) a domluvily termíny tréninků (každá středa od 17:00 hodin). Na premiéře se sešlo 11 hráčů a ještě víc zvědavých diváků. „Nováčkům“ nechybělo nadšení a plné nasazení pro hru (zejména Milan Černý J). Dobrá nálada je dobrým základem pro nově vzniklý „B“ tým!

Fotografie z prvního tréninku najdete ZDE [›].

Wolfs hráli Baráž o ČML
(vloženo: 3.10.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Baseballové hřiště v ChocniMužský baseballový tým o víkendu zavítal do Pardubického kraje. V devítitisícovém městečku Choceň se hrála Baráž o Českomoravskou ligu.

V sobotu čekali na Wolfs Domažlice soupeři z Moravy. V prvním zápase Wolfs jako domácí tým nastoupil proti Arrows Ostrava B. Vítěz Severomoravského přeboru měl od první směny převahu, protože se dokázal lépe vyrovnat s malou strikezónou. Na pálce se Wolfs také neprosadili, a tak konečná prohra 5:20 nebyla žádným překvapením.

Ve druhém utkání byli vyzyvatelem Hroši Brno C (vítěz Jihomoravského přeboru). Jejich jednoduchý nadhoz dokázali Wolfs využít pro sbírání cenných bodů. Výborným výkonem nadhazovače Tomáše Strádala nebylo soupeři umožněno bodovat, a tak konečná výhra 8:1 dávala naděje o postup do ČML.

Rozhodoval tak až nedělní zápas proti domácímu celku Orlice Choceň.  První tři směny byly celkem vyrovnané, ale domažličtí nadhazovači se opět nedokázali vyrovnat s malou strikezónou. Ani několikanásobné střídání nadhazovačů neodvrátilo lepší útok soupeře. I přes konečnou prohru 3:18 stojí za zmínku výkon nejlepšího pálkaře utkání Michala Pekoviče.

Wolfs Domažlice do ČML sice nepostoupili, ale v baráži získali cenné herní zkušenosti. Ty je v oblastním přeboru těžké získávat, když se hraje stále se stejnými soupeři. Před zimní přestávkou čeká Wolfs ještě přátelský turnaj ve Spáleném Poříčí.

Úpravy fotogalerie
(vloženo: 2.10.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Vážení návštěvníci webových stránek WOLFS.CZ. V termínu od 2.10.2011 do 9.10.2011 dochází k úpravě fotogalerie, proto v tomto časovém období nemusí být dostupná fotografie a odkazy na ni. Omlouváme se za vzniklá omezení. Prováděné úpravy však přinesou zpřehlednění fotogalerie, která bude dělena chronologicky.

O víkendu poslední turnaj mladších žáků
(vloženo: 29.9.2011, autor: Petr Skala)

V sobotu 1.10.2011 vyrážejí mladší žáci Wolfs Domažlice na poslední venkovní turnaj do Spáleného Poříčí. Doufáme, že zabojujeme a přivezeme pohár. Odjíždíme v 9:15 ze Sokoliště.

Rozpis
čas hřiště 1 hřiště 2
11.00 - 12.00 Merklín : Žinkovy Sharks Spálená Poříčí : Wolfs Domažlice
12.15 - 13.15 Žinkovy : Sharks Spálené Poříčí Wolfs Domažlice : Merklín
13.15 - 14.30 přestávka na oběd
14.30 - 15.30 Sharks Spálené Poříčí : Merklín Žinkovy : Wolfs Domažlice
15.45 - 16.45 1. vs. 2. (finále) 3. vs. 4. (o 3. místo)
17.00 vyhlášení a předání cen

Wolfs postoupili do baráže o ČML
(vloženo: 29.9.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Foto: Michal KlukanPo sobotním slavnostní otevření nového baseballového hřiště v Domažlicích, o kterém informoval Domažlický deník v úterním vydání, odehrál mužský tým Wolfs Domažlice zápasy play-off oblastního přeboru jižních a západních Čech. V prvním klání nastoupil domácí celek proti soupeři z Hluboké nad Vltavou, který však hrál především s hráči áčkového týmu, čímž se vzdal možnosti postoupit.

Wolfs tedy jednoduše nakročili do finále. O jejich soupeři se rozhodovalo v druhém sobotním utkání. Zde se proti sobě střetly celky Českých Budějovic a Spáleného Poříčí. Po velmi vyrovnaném utkání nakonec jako šťastnější dopadli hráči Českých Budějovic.

Sobotní den završil finálový zápas domažlických Wolfs proti českobudějovickým Angels. Rozhodovalo se v něm o postup do baráže o Českomoravskou ligu. Roli favorita Wolfs potvrzovali od začátku utkání a finále bez větších obtíží vyhráli.

V neděli pokračovala zátěž nového hřiště otevřeným pohárem jižních a západních Čech. Wolfs Domažlice se probojovali až do finále, ve kterém však o pouhý jeden bod nestačili na soupeře ze Spáleného Poříčí a obsadili druhé místo.

Baráž o ČML se hraje již tento víkend na baseballovém stadionu v Chocni. Soupeři domažlickým borcům budou Orlice Choceň, Hroši Brno C a Arrows Ostrava B. Naděje na postup jsou veliké, protože postupují první dva týmy baráže.

Podrobnosti můžete sledovat ZDE [›].