Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< červenec 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Klubové oblečení ZDE!

Tréninky 

Mládež

Pondělí 17:00 - 18:30

Středa 17:00 - 18:30 

Čtvrtek 17:00 - 18:30

 více info na tel.: 733 641 914

 

Muži

Středa od 18:00-19:30

Pátek 18:00 - 20:00

 

Slowpitch

Středa 17:30- 19:00

 

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [›]
Česká softballová asociace [›]
Česká slowpitchová liga [›]

   

Materiálové vybavení    

 

TOPlist

 

Detail [›]MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ 2019
MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ 2019
  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2019

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

Dětský den
(vloženo: 9.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. Ne jinak tomu bylo i letos v Domažlicích. Město Domažlice každoročně pořádá pro děti a jejich rodiče oslavu tohoto dne a baseballový a softballový klub Wolfs Domažlice se stal již po páté spolupořadatelem.
Dětský den pro organizátory začíná vždy již v dopoledních hodinách, kdy je potřeba vše dovézt a připravit. Letos se ale velkým nepřítelem této akce stalo počasí. Od nočních hodin vydatně pršelo a celé dopoledne hustý déšť neustával. Velká změna nastala kolem čtvrt na dvě. Obloha byla sice zatažená, ale konečně přestalo pršet. To byl okamžik, kdy vypukly hlavní přípravy. Rozmočený terén nedovolil připravit všechny původně plánované disciplíny, ale velice oblíbené nafukovací baseballové skákadlo mohlo jít do akce. Vše šlo jako po másle a ve dvě hodiny, kdy Dětský den oficiálně začínal, bylo vše připravené.
I přes zamračenou oblohu se v areálu a na přilehlém parkovišti letního kina, kde se tato akce tradičně koná, sešlo hned od začátku plno dětí. Baseballový a softballový klub Wolfs Domažlice pro děti připravil letos kvůli nezpůsobilosti terénu jen dvě atrakce. Hlavním lákadlem bylo nafukovací skákadlo, ve tvaru baseballového hřiště, kde bylo po celou dobu konání akce, stále plno. Toto skákadlo bylo pronajato od Baseball & Softball Club Sokol Hluboká nad Vltavou. Druhou atrakcí bylo pálení míčku ze stativu s odborným výkladem (Simča S.) jak při pálení stát a na co se soustředit. Dětem to šlo opravdu velice dobře a za svůj výkon si pak mohly z velké krabice vybrat nějaký sladký pamlsek, který věnovalo Město Domažlice. Dále děti dostávaly rozvrh hodin s baseballovou tématikou a logem našeho klubu, který vytiskla a sponzorovala firma MEDIA GRAPHIC.
Ke konci dne, když už ostatní organizátoři soutěží skončili, tak u baseballových disciplín děti stále zůstávaly a nechtělo se jim domů.
I přes původně velice špatné počasí byl počet návštěvníků velký. Děti, které dorazily, si Dětský den užily na plno a s atrakcemi baseballového a softbalového klubu Wolfs Domažlice byly velmi spokojeny. Doufejme, že příští rok bude počasí více přát!!!!
Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizátorům dětského dne jmenovitě: Lukášovi Č., Michalovi Č., Michalovi M., Bohoušovi P., Honzovi P., Pavlovi N., Simče S., Gabče M. a Elišce Ch. za pomoc při přípravě, obsluze a dozoru u jednotlivých disciplín a závěrečném uklízení.
Jsem moc rád, že se Dětský den uskutečnil a vydařil. 

Václav Mach, organizátor akce, Wolfs Domažlice

Několik fotografií z této akce naleznete ZDE [›].

Návrhy loga
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

ZDE (odkaz byl zrušen) najdete přehled návrhů loga, které splnily zadávací podmínky veřejné soutěže.

Úterní výjez mladších žáků do Merklína
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V úterý se vydali mladší žáci za soupeřem do Merklína. Patnáctičlenná výprava odehrála dva zápasy. Prohry 14:21 a 14:21 však nemělo vliv na velice pozitivní hodnocení trenérů. Mladý tým od jara udělal viditelné pokroky. Na mladých hráčích je vidět, že si hru dokážou užít a mají chuť po vítězství.

Fotogalerie z výjezdu mladších žáků do Merklína [›]

První červnový víkend
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

První červnový víkend odehrály domažlické softballistky na domácí půdě čtyři utkání. V prvním sobotním zápase nastoupily proti týmu Sedlčan, kde se na nadhozu představila bývalá reprezentantka s dobrou obranou za zády. Wolfs i přes dobrý výkon na pálce podlehl vysokým rozdílem 4:19. Ve druhém klání proti pražskému týmu Spectrum B se prohru napravit nepodařilo, a tak i konečné skóre 2:17 nepřinesl žádné body.

Nedělní utkání byla o poznání lepší. V prvním zápase proti Spectrum B předvedly obě strany výborný výkon na pálce. Domažličanky však odpalovaly především do vzduchu, a tak se jim nepodařilo dělat body. Konečný výsledek tak skončil 3:11 v neprospěch Wolfs. Poslední víkendový zápas žen proti Sedlčanům byl nejvyrovnanější, o čem svědčí i výsledek. Prohra 11:15 nemusí Domažlice mrzet, protože během zápasu divákům nabídli spoustu hezkých odpalů a herních situací.

Domácí klání proti Merklínu
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V úterý 17.5. se na domácí půdě postavili mladší žáci proti soupeři z Merklína. Na víkendový úspěch se ale nepodařilo navázat a po velmi nevyrovnaném výkonu v prvním utkání Wolfs podlehli vysokým rozdílem 8:27. Promluva trenérů ke svěřencům před druhým zápasem přinesla výrazné zlepšení ve hře. I když průběh byl velice vyrovnaný, tak domažličtí nedokázali využít plných met k dotažení vítězného bodu. O vítězi tedy rozhodovalo prodloužení, kde už Wolfs nestačili přidat dostatek bodů a podlehli stavem 21:26.

Hrací víkend 14. - 15. 5. 2011 - muži
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Úspěchem se může pyšnit i mužský tým. O víkendu přivítal na domácí půdě soupeře z Českých Budějovic. Počasí na začátku baseballu moc nepřálo, a tak z důvodu nevyhovujícího terénu na Sokolišti byly nebytné předzápasové úpravy povrchu hřiště. Wolfs nastoupili v prvním i druhém zápase s Martinem Weberem na nadhazovacím kopci. Svým dobrým výkonem na postu spojky přispěl Dan Pekovič k výhře 13:4. Druhé utkání dohazoval Tomáš Strádal, který svými nadhozy neumožnil soupeři bodovat. Výsledek 12:1 svědčí o jednoznačné výhře Wolfs Domažlice a potvrzení průběžného prvního místa v přeboru jižních a západních Čech.

Úspěch na turnaji U8 ve Spáleném Poříčí
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Ve znamení velkého úspěchu se nesl poslední hrací baseballový víkend. Domažlický tým U8 (mladších osmi let) vyhrál divizi Čech. Cesta k tomuto úspěchu nebyla jednoduchá. První utkání proti Tempo Titans Praha, kdy se hráči o vítězství doslova přetahovali, skončilo těsným výsledkem 19:18. Následující zápas se soupeřem Hawks Žinkovy s výhrou 20:6 nasvědčoval o dobré formě Wolfs. Mezi nejobávanější protivníky patřil tým Eagles Praha. Po dramatickém průběhu zápasu, před dohrávkou poslední směny Wolfs prohrávali o čtyři body. Ale dobrými odpaly se Domažličanům podařilo otočit skóre ve svůj prospěch a s konečným stavem 15:14 zvítězit. Výhrou proti Spálenému Poříčí, kde se turnaj odehrával, Wolfs Domažlice potvrdili své prvenství. Za zmínku stojí výkon hráčů Šimona Červeného a Matyáše Švajnera.

Fotogalerie z turnaje U8 ve Spáleném Poříčí [›]

Hrací víkend 14. - 15. 5. 2011 - ženy
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

O víkendu navštívili Domažlice softballistky z Radotína a Spectrum Praha B. Svědky dvou zápasů v sobotu a dvou v neděli jste mohli být na rozestavěném hřišti na „cvičáku“. Domažličanky však na soupeřky nestačily ani v jednom utkání, ale opět nesbíraly cenné zkušenosti do dalších utkání.

1. kolo turnaje školek v blastballu
(vloženo: 17.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Minulý pátek třináctého začal turnaj v blastballu mezi domažlickými školkami. Za organizace Petra Skaly, trenéra a funkcionáře Wolfs Domažlice, se odehrálo na umělé trávě městského fotbalového stadionu osm zápasů. Paní učitelky a žáčci se do hry pustili s vysokým nasazením. Jelikož se jedná již o třetí ročník, bylo vidět, že paní trenérky a jejich mladí svěřenci byli kvalitněji připraveni a využívali nasbírané zkušenosti z minulých let. Za hezkého počasí nebyla nouze o kvalitní odpaly a obětavé zákroky v obraně. Zápasy byly vyrovnané a mnohdy rozhodoval až poslední útok na pálce. Další kolo se hraje v pátek 20.5.2011 od 9.00 hodin opět na „umělce“.

Fotogalerie z turnaje školek v blastballu (13.5.2011) [›]

Turnaj školek začíná!!!
(vloženo: 11.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

V pátek 13.5.2011 začíná již třetí ročník turnaje v blastballu. Jedná se o zjednodušený baseball pro děti předškolního věku. Turnaj se bude hrát pravidelně každý pátek od 9 hodin na umělé trávě městského stadionu (za špatného počasí ve sportovní hale) a účastní se ho pět týmů složených z žáčků domažlických mateřských školek.