Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< duben 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [›]
Česká softballová asociace [›]
Czech baseball umpires [›]
Česká slowpitchová liga [›]

 

 

Tréninky v tělocvičně

Muži A

Slowpitch 

Žáci U15 

Žáci U11 

Žáci mladší U9

Přípravka  U7

 

 

    

Video SuperCup 2014

 

 

TOPlist

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2018

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Školky

Turnaj v baseballu pro mateřské školky

školky 2017

V pátek 2.června startuje devátý ročník baseballu pro mateřské školky. Hrát se bude na umělém povrchu městského stadionu. Turnaje se odehrají vždy na třech hřištích. Účastní se všechny domažlické školky a to:

Sluníčka, Barvičky,  Vodníčci, Koťata, Veverky, Kytičky                                                            

První odpaly můžete vidět od 9:00 hod.

Pravidla jsou k nahlédnutí ZDE a rozpis zápasů naleznete ZDE. [›] [›]

Petr Skala

Více »

Turnaj školek v baseballu ovládla KOŤATA

Osmý ročník turnaje mateřských školek byl letos jen dvoukolový. Nad posledním třetím kolem, které se několikrát překládalo, udělalo přítrž špatné počasí, a proto o celkovém vítězi rozhodly první dvě kola. O vítězi Koťat ze školky v Zahradní ulici nad Vodníčky ze školky v Palackého ulici muselo rozhodnout až téměř poslední kritérium...

PaZe

Více »

Druhé kolo školek za námi

Kytičky

Již druhý turnaj školek je za námi. Druhé kolo, které proběhlo 27. května, zamíchalo pořadím, výsledky byly mnohdy překvapivé. Sázkoví bookmakeři nyní mají zamotanou hlavu s výší kurzu na celkového vítěze turnaje! Koho tipujete na vítěze? Finálové kolo se nekoná z technických důvodů tento pátek ale až 17. června.

PaZe

Více »

Turnaj školek v baseballe začal

20. května začal již osmý ročník turnaje domažlických školek v baseballu. Příjemné počasí a bojový zápal všech zúčastněných přinesl první zajímavé výsledky. Tento oblíbený turnaj bude pokračovat ještě další dvě páteční dopoledne na fotbalovém hřišti s umělým povrchem před domažlickým plaveckým bazénem. Podaří se Barvičkám obhájit loňské vítězství? Vylepší Kytičky loňské šesté místo?

PaZe

Více »

 Videa z baseballu školek 2015

(vloženo:13. 08. 2015, autor:Petr Skala)

Přinášíme videové ohlédnutí za baseballovým turnajem školek 2015. V prvním videu naleznete zmapovaný celý průběh turnajů. Toto video obdrželo každé zúčastněné dítě na pamětním DVD. Druhé video je reportáž z televize ZAK.

Přejeme příjemné podívání. 

Celé video-školky 2015

 

Reportáž z televize ZAK


 

 Sedmý ročník baseballu pro školky vyhrály Barvičky 

(vloženo:16. 06. 2015, autor:Petr Skala)

I tento rok klub Wolfs Domažlice za spolupráce školek pořádal soutěž pro nejmenší baseballisty. Opět se zúčastnilo všech šest domažlických školek a především děti předškolního věku. Během tří pátků se odehrálo třicet zápasů a naprostá většina jich byla velmi vyrovnaných a o vítězství se hrálo až do poslední směny. Rok od roku úroveň hry stoupala a i tento rok tomu nebylo jinak. O tom svědčí i to, že nebylo zapotřebí využít pravidlo omezení pěti bodů za směnu a děti zahrávaly vždy tři auty.

Poslední turnaj jsme zahájili českou státní hymnou za přítomnosti regionální televize ZAK. Před poslední sérií zápasů jsme měli tři adepty na celkové vítězství - Barvičky, Veverky a Koťata. Sluníčka vyhrávají nad Koťaty 2:1 a tím posouvají Koťata na třetí místo. Barvičky i Veverky vyhrávají a mají stejný počet vítězství a proher. Rozhoduje větší počet dosažených bodů a těch měl tým Barviček, který vyhrává sedmý ročník a obhajuje vítězství z roku 2014.

Každý malý sportovec dostává prostřednictvím místostarosty Domažlic Bc. Stanislava Antoše diplom s baseballovou tématikou, medaili a něco sladkého na zub. Školky si odnášejí stavebnice. 

SluníčkaCelý turnaj se odehrál v duchu fair play, za což bych rád chtěl poděkovat všem paním učitelkám, které své svěřence na baseball doprovázely a připravovaly. Bez jejich ochoty a zdravého přístupu k baseballu by se děcka této soutěže zúčastnit nemohla.

Wolfs Domažlice připravuje z tohoto turnaje na památku všem zúčastněným DVD o turnaji.

Konečné pořadí: 1. Barvičky, 2. Veverky, 3. Koťata, 4. Sluníčka, 5. Vodníčci, 6. Kytičky 

Velké poděkování patří i sponzorům klubu. Bez jejich štědrosti bychom podobné akce pořádat nemohli.

Poděkování patří firmám: TRACOR STAVEBNINY, Tomáš Suchý – podpora, servis a prodej informační techniky ,  Kovo Mráz – kovoobrábění , prodej zámků a výroba klíčů, Dozapo – zahradní servis, Chladírenské centrum Domažlice -TC Expert , Strojírny Kohout, Autobusová doprava TurBus, Tiskové centrum B2K, Česká baseballová asociace, Domažlický deník , Městu Domažlice  

Fotky z třetího kolo ZDE

Fotky z druhé kolo ZDE

Fotky z prvního kolo ZDE [›]

Výsledky zápasů ZDE

 Reportáž televize ZAK naleznete ZDE [›]


 

Finále baseballu mezi domažlickými mateřskými školami se blíží do finále

(vloženo 09. 06. 2015, autor: Paze)

Tento pátek proběhne finále dětského baseballu mezi domažlickými mateřskými školkami. Celý turnaj se koná na umělém hřišti před domažlickým bazénem a na finálové kolo přislíbila účast i regionální televize.

Domažlický baseballový a softbalový klub Wolfs pořádá tento turnaj již posedmé a za tu dobu si získal velkou oblibu mezi malými hráči a také je vidět zdravá rivalita mezi trenéry (učitelkami). Minulý týden se v rámci exhibice představily i týmy tvořené rodiči a učitelkami. Napínavé a dramatické utkání rozhodl homerunem  atlet David Sekerák, který vyměnil oštěp za pálku a získal jediný a vítězný bod pro rodiče.

Po předešlých dvou pátečních kolech se na čele s nepatrným náskokem usadil tým Veverek ze školky v Michlově ulici. Na chvostu jsou zatím týmy Vodníčků (Palackého ul.)  a Kytiček (Msgre B. Staška).

Finálový turnaj, který začíná již v 9.00 hodin, slibuje zajímavé zápasy, urputné nasazení všech aktérů i dobrou podívanou pro všechny příchozí.

Fotky z druhého kolo jsou ZDE [›] a výsledky naleznte ZDE [›].


 

První kolo školek úspěšně proběhlo

(vloženo 31. 05. 2015, autor:Alena Kiztbergerová)

V pátek 29.6 se v Domažlicích odstartoval již po sedmé baseballový turnaj mateřských školek. Cestou na hřiště děti doprovázel májový dešťík, ale nakonec se počasí umoudřilo a během zápasů nespadla ani jediná kapka

Po krátkém zahájení se úderem deváté děti pustily do hry. Hrálo celkem šest školek, na třech hřištích a každá školka odehrála čtyři zápasy. Bojovnost a zápal do hry dětem rozhodně nechyběli. Za hlasitého povzbuzování rodičů i učitelek běhaly na metu, pálily, chytaly míčky, dávaly auty a body. Téměř všechny zápasy končily rozdílem jednoho či dvou bodů, což svědčí o tom, že děti šly do hry s vervou a chutí vyhrát, k čemuž se hecoval každý tým svým vlastním pokřikem. Baseball děti opravdu baví, o čemž svědčí úsměv na jejich tvářích a to je nejdůležitější, radost ze hry.

Fotky naleznete ZDE  [›]a průběžné výsledky ZDE. [›]

Přijďte svoje dítka podpořit při dalších zápasech opět v pátek 5.6 od 9.00 hodin na městský stadión.


 

Sedmý ročník baseballu pro mateřské školky

(vloženo 28. 05. 2015, autor:Petr Skala)

Plakát pro školkyV pátek 29.května startuje sedmý ročník baseballu pro mateřské školky. Hrát se bude na umělém povrchu městského stadionu. Turnaje se odehrají vždy na třech hřištích. Jako v minulém roce se zúčastní šest mateřských školek a to:Sluníčka, Barvičky,  Vodníčci, Koťata, Veverky, Kytičky                                                            


První odpaly můžete vidět od 9:00 hod. Další kola jsou naplánovaná na 5.6. a 12.6. a to vždy od 9:00 hod.

Pravidla jsou k nahlédnutí ZDE a rzpis zápasů naleznete ZDE. [›]

 

 


 

Putovní pohár získaly Barvičky

(vloženo 18. 06. 2014, autor: Petr Skala)

Vitězové Barvičky  Šestý ročník baseballu pro mateřské vyhrály Barvičky, které z deseti zápasů prohrály pouze jednou. Šampiony dokázaly porazit pouze Veverky. Tento rok opět školky posunuly úroveň hry o něco výše. Největší zásluhu na tom mají paní učitelky, které se dětem v průběhu celého ruku pilně věnují a trénují s nimi baseball. Když porovnáme výsledky z prvního ročníku a výsledky z posledního ročníku, tak už jsme úplně někde jinde. V prvních ročnících výměny na pálce a v poli končily většinou po pěti obdržených bodech a letos se to stalo maximálně jednou. V tomto ročníku z třiceti odehraných zápasů téměř polovina skončila rozdílem jedno, či dvou bodů. 

Ukázka baseballu  I když úroveň hry se během let rapidně zvýšila, tak myšlenka baseballu pro školky zůstává pořád stejná. Hlavní myšlenkou je od počátku, aby děti sportovaly, seznámily se s pálkovací hrou, u baseballu se bavily, měly radost ze hry, a aby zápasy a celé turnaje probíhaly v duchu fair-play.  V šestém ročníku každá školka vyhrála alespoň dvakrát a tak každé děcko zažilo pocit z vítězství. Největší radost dětem udělalo závěrečné ocenění v podobě medaile a diplomu, které předával domažlický starosta Miroslav Mach. Každá zúčastněná školka obdržela navíc ještě stavebnici.

Konečné pořadí:

  1. Barvičky -  Poděbradova
  2. Veverky - Michlova
  3. Kytičky - Msgre B. Staška
  4. Koťata -  Zahradní
  5. Sluníčka -  Benešova
  6. Vodníčci - Paleckého

Výsledky: ZDE [›]

Článek z novin: ZDE [›]

Fotky: První kolo 23.5.2014 [›], Druhé kolo 6.6.2014 [›], Třetí kolo 13.6.2014 [›]

Na závěr bych rád jménem klubu ještě jednou chtěl poděkovat paním učitelkám za skvěle odvedenou práci s dětmi a již se těšíme na příští sedmý ročník.