Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< květen 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Klubové oblečení ZDE!

 

 

Tréninky 

Mládež

U11+U13 

Pondělí 16:30 - 18:45

Čtvrtek 16:30 - 18:45

 

U9 a mladší (od 18.5.)

Pondělí 16:30 - 18:00

Čtvrtek 16:30 - 18:00

 

 více info na tel.: 733 641 914

 

Muži

Středa od 18:00-19:30

Pátek 18:00 - 20:00

 

Slowpitch

Středa 17:30- 19:00

 

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [»]
Česká softballová asociace [»]
Česká slowpitchová liga [»]

   

Materiálové vybavení    

 

TOPlist

 

 

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

Klubová termínovka 2020

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

Ohlédnutí za slowpitchovou ligou 2013

(vloženo: 10.10.2013, autor: Jan Pachl)

Jako v loňském roce i letos hrál tým Wolfs slowpitchovou ligu. Tato liga se skládá ze sedmi ligových a dvou neligových turnajů. Turnaje se konaly v samotných městech, odkud pochází jednotlivé týmy. To dává už první soutěžní impuls – pochlubit se se svým městem a uspořádat po pořadatelské činnosti co nejlepší dojem a s tím spojené zážitky. První ligový turnaj pořádali domácí Vlci a skončili na krásném třetím místě. Tento turnaj byl vyhodnocen jako nejlepší ze všech a Domažlický Votvírák uvidíme i příští rok.

Jako druhý se konal turnaj v Praze na Sabatu v městské části Trója. Tento, již tradičně bohatě obsazený ligový turnaj, kam se sjíždí týmy i ze zahraničí (němečtí EveryWhere Pilots, angličtí The Oilers a tým Slovenska Oldstars Trnava) dává možnost bojovat na dvou hřištích a hrát tím nejvíce zápasů. Zde skončili Vlci na osmém místě a připsali si do tabulky 5 bodů.

V červnu vyjeli Vlci na Slovensko do Trnavy. Nelehká cesta však nezkazila hráčům náladu a za krásného počasí v pěkném areálu ZŠ Trnava se cítili jako doma. Po skončení všech zápasů a prohlídce města tým čekal poslední mezistátní zápas Česko – Slovensko. V tomto zápase podlehli Češi Slovákům na pálce a tak zápas skončil vítězstvím Slováků. Na tomto turnaji Vlci skončili na pátém místě a plni pěkných slowpitchových zážitků se vydali domů.

V červenci se konalo Mistrovství České republiky v Trutnově. Toto mistrovství je Open, takže se do něj může přihlásit každý. Hrálo se ve skupinách, kde měli Vlci těžký los a hráli tak proti těžkým soupeřům. Po dvou prohrách a jediné výhře hráli druhý den o páté až desáté místo. Tam to na zápasy bylo jedna - jedna a tak Vlci skončili v republice na krásném 6 místě.

Dalším Turnajem byl Squat v Kutné Hoře. V tomto krásném historickém městě se Vlci doslova vařili. Za teplot kolem 33°C sehráli 5 zápasů.  V tomto turnaji zaznamenali Vlci svou první remízu. Nakonec skončili na 8 místě a připsali si tak 2 body.

V září vyjeli na sever Čech do Pardubic. Na hřišti v těsné blízkosti areálu, kde se jezdí plochá dráha a známý závod – Zlatá přilba, se konečně dočkali Vlci dvou výher a skončili na 5 místě a do konečné tabulky si připsali 4body. 

Hned za 14 dní odjeli Vlci na turnaj do Hradce Králové.  Opět měli štěstí a na hřišti poblíž letiště mohli shlédnout mezinárodní leteckou přehlídku CIAF. Za doprovodu hučení motorů stíhačů obsadili své první třetí místo na turnajích a do konečné tabulky si připsali 5 bodů.

Jako poslední absolvovali Vlci turnaj v Kostelci. Na tomto turnaji už šlo o konečné umístění a podle dosažených bodů se o první dvě příčky poprali týmy Wayns World a Rytířů z Trutnova. O zbývající třetí místo pak hráli Wolfs Domažlice a Sharks Spálené Poříčí.  Do posledního zápasu však nebylo rozhodnuto a vítězství se nakonec přiklonilo na stranu Wayns World. Jako druzí skončili Rytíři z Trutnova a v západočeském derby porazili Vlci Poříčí a obsadili tak konečnou třetí příčku.

„Nej” hráči sezóny:

Nejlepší Pálkař muži:    Jan Pachl
Nejlepší pálkařka ženy:    Jana Staviarská 
Nejvíce Home-runů:    Jan Pachl
Nejlepší nadhazovač:    Josef Štefek
Nejlepší hráč play – off:    Petr Pachl
Talent roku:    Ester Ženíšková, Sváťa Hudec 
Nejužitečnější hráčka:    Radka Pachlová
Nejužitečnější hráč:    Michal Černý

 

Rozpis sezóny 2013: 

    zápasy      výhry      remízy      prohry    skóre
Otvírák 4 3 0 1 53 -15
Praha 7 3 0 4 21 - 43
MČR 5 2 0 3 18-61
Trnava 4 0 0 4 VI.51
Kutná Hora 5 1 1 3 35 - 37
Pardubice 5 2 0 3 37 - 42
Hradec Králové 4 2 0 2 25 - 32
Kostelec 6 2 0 4 16 - 57
Celkem 40 15 1 24 211 - 338

soupiska týmu:Trenér: Pachl Jan

Nadhoz – Pachl J., Štefek J., Malý J., catcher – Hubená B., Malíková I., vnitřní pole – Pachl P., Staviarská Janina, Hánová Martina, Černý Petr, Černý Milan, Malý M., zadní pole – Hudec S., Bohman R., Kolář P., Zelenka P., Černý Michal, Pachlová Radka, Ženíšková E., Černá Katka, Kurešová V.

Něco závěrem:

Doufám, že všichni hráči jsou spokojeni s dosaženými výsledky a do dalších zápasů jim přejeme hodně štěstí. 


Play - Off Slowpitche 2013

(vloženo: 26.09.2013, autor: Jan Pachl)

Sloupitchová liga spěje do svého konce. Tuto sobotu se odehraje poslední z ligových turnajů, na který se již všichni těší. A není se čemu divit. Do posledního turnaje je pořád o co hrát a všechno je otevřené. Cituji :

Rytíři Trutnov vedou ligu od Otvíráku, ale titul budou muset bojovat až do konce. Na Wayne’s World mají náskok jednoho bodu. Lépe na tom jsou i na vzájemné zápasy s kladnou bilancí 5:4 a skóre 73:48 (8:2, 10:5, 10:1, 14:16, 3:4, 4:1, 10:3, 8:9, 6:7).
Cesta k titulu
1. vyhrát turnaj nebo
2. skončit skončit lépe než Waynes nebo
3. skončit o bod hůře než Waynes a alespoň jedno vzájemné utkání vyhrát

Wayne’s World je od prvního turnaje za Rytíři o pár bodů v závěsu, ale i WW mají titul ve svých rukách.
Cesta k titulu
1. vyhrát turnaj nebo
2. skončit druzí a Rytíři čtvrtí nebo
3. skončit bod před Rytíři a obě vzájemná utkání vyhrát

Wolfs Domažlice jedou do Kostelce potvrdit bronzovou příčku. Se čtvrtými Sharks mají lepší bilanci 3:1 na zápasy a skóre 42:15 (16:1, 3:7, 12:3, 11:4).
Cesta k bronzu
1. skončit lépe než Sharks nebo
2. skončit jeden bod za Sharks nebo
3. skončit dva body za Sharks a vyhrát alespoň jedno vzájemné utkání nebo
4. skončit dva body za Sharks a neprohrát oba zápasy se Sharks v součtu o více než 27 bodů

Sharks Spálené Poříčí má jednu teoretickou možnost, jak se dostat k bronzu a nečekat na výsledky ostatních. Druhá možnost už potřebuje i souhru další výsledků.
Cesta k bronzu
1. vyhrát turnaj a pokud by ve finále byli s Wolfs, tak je ještě 2x porazit ve skupině
2. skončit na druhém místě a zárověň Wolfs musí skončit čtvrtí a zárověň 2x porazit Wolfs v součtu a víc než 27 bodů

Proto držte našim hráčům palce, ať vše dobře dopadne a přivezou svůj historicky první pohár. 

Wolfs hráli v Hrahci Králové

(vloženo: 13.09.2013, autor: Jan Pachl)

Uplynulý víkend hráli hráči slowpitche Wolfs Domažlice v Hradci Králové předposlední ligový turnaj .V krásném softballovém prostředí, okořeněném mezistátní leteckou přehlídkou CIAF se bylo i při hře na co dívat. Hřiště se totiž nacházelo v okrajové části Hradce, kousek od letiště.

Jako první  je čekal soupeř ze západu Čech – Spálené Poříčí. Dobrou obranou v poli a skvělou pálkou tento zápas vyhráli poměrem 11:4. Druhý zápas nás čekal proti obhájci prvenství Rytířům z Trutnova. V tomto zápase vyhrává vždy ten, kdo má silnější pálku. Bohužel odpaly Wolfs směřovali vždy na skvělou spojku soupeře a ten se nemýlil. Po skončení hrací doby bylo skóre 2:6 pro rytíře. Večer následoval společenský večírek, kde si hráči vyměňují poznatky a zážitky z odehraných zápasů.

V neděli ráno nastoupili Wolfs proti domácím Táhlům. Tento zápas se nesl ve velmi bojovném duchu, kdy ve hře šlo o sázku zápasu – veření oběda. Bohužel domácím nepřálo štěstí na pálce a tak si Wolfs připsali druhou výhru a po základní části skončili třetí. Do play- off o boj o první a druhé místo turnaje  je čekal zase tým Rytířů. Bohužel těm vyšlo snad úplně všechno a tak Wolfs skončili poprvé na třetím místě. Finále přineslo krásný souboj týmů Rytířů a Wayns World, kteří to dotáhli až do prodloužení finále. Tam byli úspěšnější hráči Wayns World. 

Flaškiada_2013

  Konečné pořadí na turnaji:      
Body:   
Průběžné pořadí v soutěži:      
Body:   
1.  Wayne’s World  8  Rytíři Trutnov  45
2.  Rytíři Trutnov  6  Wayne’s World  44
3.  Wolfs Domažlice  5  Wolfs Domažlice  22
4.  Táhla Police nad Metují  4  Sharks Spálené Poříčí  20
5.  Sharks Spálené Poříčí  3  Old Stars  16
6.      Táhla Police nad Metují  11

 

 

Franc Josef Cup 2013

(vloženo: 26.08.2013, autor: Jirka Malý)

O víkendu 17.-18.8., vyrazili naši slowpitchoví hráči, na turnaj do Pardubic, aby se pokusili získat pohár  France Josefa.  Na úvod nás čekal souboj se známým soupeřem Sharks Spálené Poříčí.  Naši hráči soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili přesvědčivě 12 : 3. Bohužel hned zpočátku došlo k vážnému zranění hráče  Sharks - Radka  Prantnera, když se srazil se spoluhráčem. Díky několika hráčům, hlavně Jirkovi Kubů, kteří Radkovi poskytli první pomoc, se dostal včas i do nemocnice a stejně tak  jako Lindě Rambouskové z týmu Waynes, která si v dalším zápasu zlomila kotník, přejeme brzké uzdravení a doufáme,že se s nimi opět,co nejdříve, střetneme na hřišti.                                                                

Ve druhém zápasu nás čekali domácí Pasos Pardubice. Ti získali hned v první směně čtyřbodový náskok,který si bohužel udrželi až do konce a zápas skončil výsledkem  5 : 9  v náš neprospěch.Ani ve třetím zapasu se našim hráčům nepodařilo zvítězit a favorizovaný tým Waynes, současný úřadující mistr ČR, nás porazil výsledkem  8 : 11., z čehož 7 bodů na nás uhráli v jejich  dohrávce.

Druhý den jsme si hned zrána, vybrali slabší chvilku s německým týmem Hangarounds, kterému jsme podlehli  1 : 11, čímž se pro nás uzavřela možnost, bojovat ve finálové skupině, o pohár France Josefa.

Tím ovšem naše účinkování na turnaji neskončilo a v posledním  zápasu jsme si to rozdali s oblíbeným soupeřem, favorizovanými Rytíři z Trutnova, vítězem loňského ročníku Slowpitchové ligy a zároveň současně vedoucím týmem ročníku letošního. K překvapení všech, jsme tým Rytířů porazili výsledkem  11 : 7 a zkomplikovali jim tak postup do finále, které se již tradičně očekávalo ve složení Waynes – Rytíři. Naším vítězstvím jsme posunuli do finále Waynes, kdežto Rytíři se museli poprat o postup s Pasos, kterým bohužel podlehli  8 : 9. Finále Waynes – Pasos, se neslo v režii Pasos, neboť týmu Waynes citelně chyběla zraněná Linda Rambousková. Pouze devět  hráčů v poli a automatický aut chybějící hráčky  v takto vyrovnaném zápasu rozhodl, že vítězství  9 : 4 a zisk poháru připadlo týmu Pasos Pardubice.

Náš tým Wolfs skončil v konečném pořadí na pátém místě, ale ostudu rozhodně neudělal. Stejně tak jako hráči týmu Sharks, kteří další zápasy uhráli sice bez vítězství, ale opravdu s minimálními bodovými rozdíly, se neustále zlepšujíe, jak na pálce, tak při hře v poli  a  je znát, že celé pole týmů se celkově herně vyrovnává a  již dříve zmíněné , očekávané a tradiční finálové duely Waynes – Rytíři, nemusí být podmínkou.

 

Slowpitchový víkend v Kutné Hoře

(vloženo: 2.8.2013, autor: Radka Pachlová)

Slowpitch Kutná Hora 2013

Sobotní den sliboval krásné počasí a také se vydařilo. Přímo v pravé poledne, kdy meteorologové varují před jakoukoliv zvýšenou aktivitou na přímém slunci jsme se pustili do boje ve skupině „A“ proti Rytířům z Trutnova. Zápas to byl velice napínavý až do poslední minuty a skončil nerozhodně 10:10. Ze zápasu jsme si tedy odnesli jeden bod za remízu. Hned po tomto zápase nás čekal souboj s domácími KH Old School Stars, kde jsme podlehly v těsném skóre 7:6 v dohrávce. Od 16 hodin nás čekal poslední zápas dne proti The Pounders. Skóre 9:12 pro Pounders, kde jsme v poslední směně získali vynikající pálkou 5bodů. Tato prohra pro nás znamenala poslední místo v základní skupině a možnost hrát o sedmé až deváté místo na turnaji. Skupinu „A“ vyhrál tým The Pounders, skupinu „B“ ovládli i pozdější celkoví vítězové tohoto turnaje Wayne´s World.

Ještě tento den jsme zvládli kulturní prohlídku tohoto krásného města a opíjením kdekoho jsme si slibovali lepší zítřek :-).

V neděli bylo ještě krásněji než v sobotu. Ze všech hrajících i nehrajících lidí tekl pot a teplota těla se s nadsázkou přibližovala k bodu varu J. Všechny zápasy o sedmé až deváté místo byly velice vyrovnané, o čemž svědčí jedno vítězství a jedna prohra pro všechny tři týmy. Rozhodovalo tedy skóre obdržených bodů. Náš tým Wolfs tedy obsadil osmé místo (pouze o jeden obdržený bodík navíc než Hroši L).

  1.  Wayne’s World
  2.  KH Old School Stars
  3.  Rytíři Trutnov
  4.  The Pounders
  5.  Táhla Police nad Metují
  6.  The Oilers
  7.  Hroši Havlíčkův Brod
  8.  Wolfs Domažlice
  9.  DHL Sleepers

WOLFS Domažlice DESÁTÍ na OPEN MČR ve slowpitchi

(vloženo: 8.7.2013, autor: Radka Pachlová)

Již o tomto prodlouženém víkendu se náš tým zúčastnil nejprestižnějšího turnaje ve slowpitchi  v české republice. Pořadatelem se staly kluby Sparks Mladé Buky, Trutnov HSM a Rytíři Trutnov. Turnaj probíhal pod záštitou ČBA, takže je jasné, že úroveň tohoto turnaje byla vysoká. Do tohoto turnaje se přihlásilo patnáct týmů. Většina těchto týmů byla složena z hráčů baseballu a softballu, což podtrhuje kvalitu tohoto turnaje.

slowpitch

V základní skupině nás čekali velmi kvalitní soupeři Wayne’s World, Navíc a Trutnov HSM. Ve skupině C jsme tedy odehráli tři zápasy. Zápas proti Wayn’s World jsme nezachitili hned v začátku a výborná pálka soupeře nám nedala šanci (23:0). Druhý zápas proti Trutnov HSM byl z naší strany o poznání lepší, ale i přesto nás tým Trutnova porazil (6:2). Jako poslední zápas pátečního dne nás čekal tým Navíc. V tomto zápase jsme prodali vše, co jsme se ve slowpitchi naučili a tento tým složený z baseballistů a softballistek jsme porazili vysokým skórem 14:4. S jednou výhrou v základní skupině jsme tedy postoupili do bojů o deváté až dvanácté místo.

Do soboty jsme vstoupili dobře a hned první výhrou proti Táhlům z Police nad Metují 8:3 jsme mohli hrát o deváté a desáté místo na turnaji. V posledním zápase nás však přehrál  tým See my eyes vysokým ziskem bodů 19:0 a tak se náš tým umístil na krásném desátém místě.

Těšíme se již teď na příští ročník a doufáme, že se budeme neustále zlepšovat a posouvat se v tabulce stále výše. To přislibují i některé sázky, které se uzavřely cestou domů – třeba home run :-). Už nyní jsme ukázali, že se s námi musí počítat!

Děkujeme všem, kteří si na toto mistrovství udělali čas a posílili naše řady výborných hráčů a hráček.

Již brzy nás čeká slowpitch v Kutné Hoře, ve městě plném krásných památek.

Fotky budou doplněny co nejdříve.


OPEN MČR ve slowpitchi

(vloženo: 1.7.2013, autor: Jan Pachl)

logo slowpirch

Již tento týden se náš slowpitchový tým zúčastní Mistrovství České Republiky ve slowpitchi. Po účasti na turnaji v Trnavě je to další zkouška našeho týmu v cestování. Tento turnaj se koná pod záštitou ČSA a hraje se na dvou hřištích v Mladých Bucích a Trutnově. Celkem se účastní 15 týmů a proto přejeme našim hráčům hodně štěstí na pálce a dobrých zákroků v poli.

Náš tým je rozlosován do skupiny ″C″ kde se střetne s týmy Waynes World, Navíc,Trutnov.

Rozpis turnaje naleznete ZDE [»].

 

Domažličtí baseballisté poměřili síly na Slovensku

(vloženo 19. 06. 2013, autor:Paze)

Trnava – Uplynulý víkend byl pro domažlické mužstvo hrající slowpitchovou ligu  premiérou v zahraničí. V této lize nastupuje totiž i slovenský účastník z Trnavy a byl hostitelem dalšího turnaje s pěti přihlášenými družstvy.  Trnavský Krígel zůstal doma, když ve finále porazili trnavští Oldstars v základní skupině neporažený tým Wayne's World 3:2..

Domažličtí  se v sobotních utkáních dlouho rozkoukávali a slabší hrou na pálce podlehli v zahajovacím zápase postupně domácí  Trnavě, košickým  Amorovým šípům a pardubickým Wayne's World . Nedělní poslední zápas Wolfs  v základní skupině s lídrem ligy a loňským  vítězem   – Rytíři z Trutnova,  byl vyrovnaný, ale zkušenější soupeř prokázal v závěru zápasu své kvality, a zvítězil 6:2. V boji o čtvrté místo se Wolfs střetli ve vyrovnaném zápase s  Amorovými šípy, kdy těsně podlehli 5:3.   Domažličtí na tomto turnaji prokázali, že mohou sehrávat vyrovnané zápasy se zkušenějšími soupeři. Výborně se uvedl se svými jistými nadhozy Josef Štefek, který pak i v reprezentačním výběru předvedl solidní hru v poli. „Musíme se zaměřit na pálku, hra v poli byla dobrá,“ zhodnotil účinkování Wolfs v Trnavě hrající trenér a tahoun mužstva Jan Pachl. 

Sobotní závěrečný zápas patřil exhibičnímu mezistátnímu zápasu mezi Českem a Slovenskem, kde domažlické barvy úspěšně hájili výborně hrající Josef Štefek, Jan Pachl, Martina Hánová či Jana Staviarská.

Související článek ZDE [»].

 

 

Slowpitchová bitva o Tróju

(vloženo 23. 05. 2013, autor: Jan Pachl)

Detail [»]
-
Již tento víkend sehrají naši muži ,,B¨ a ženy další ze seriálu slowpitchových turnajů v Praze - Tróji. Po třetím místě z domácího Otvíráku jsme nasazeni jako jedni z favoritů a podle toho vypadá i naše skupina.

 

skupina A
1. Rytíři Trutnov (průběžně první lize)
2. Sharks Spálené Poříčí (průběžně čtvrtí v lize)
3. Oldstars Trnava (vloni druzí na turnaji)
4. Táhla Police nad Metují (vloni pátí na turnaji)
5. The Oilers (nový tým)

skupina B
1. Wayne’s World (průběžně druzí v lize)
2. Wolfs Domažlice (průběžně třetí v lize)
3. Sabat VIP (vloni první na turnaji)
4. Villagers Roztoky (vloni sedmí na turnaji)
5. EverWhere Pilots (nový tým)

Podrobný rozpis zápasů naleznete ZDE. [»]