Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< říjen 2022 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Klubové oblečení ZDE!

 

 

Tréninky 

 

 

 více info na tel.: 733 641 914

 

 

 

 

 

 

 

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [»]
Česká softballová asociace [»]
Česká slowpitchová liga [»]

   

Materiálové vybavení    

 

TOPlist

 

 

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

 

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Historie

Na doplnění historie klubu do roku 2013 se momentálně pracuje. Děkujeme za pochopení.  

 

2002-03

Rok 2003 skončili všechny týmy Domažlic na shodných druhých místech. Byly to kategorie žáků, kadetů, mužů. Zde se zase dařilo jednotlivcům. Do výběru reprezentace se dostali Ondřej Novák a Martin Vebr. Ondřej Novák dosáhl životního úspěchu, když se zúčastnil světového šampionátu kadetů ročníku 1987, pořádaného na Tchaiwanu.

2001

Tato sezóna je označována za nejúspěšnější v historii klubu. Jako nováčci se představili žáci, kteří prvním rokem obsadili poslední šestou příčku, ale tento tým sbírá teprve zkušenosti. Kadety Wolfs dělil pouhý bod od druhého místa v dlouhodobé části a budou tak bojovat o postup do finále s celkem Českých Budějovic. Junioři obsadili druhé místo a čeká je boj o postup s týmem HIuboké. Kadeti vyhráli zápas nad Budějovicemi, ale ve finále prohráli dva zápasy s týmem Týna a skončili tak druzi. Junioři porazili tým Týna a zajistili si postup na M ČR. To se bude konat v Mladých Bukách a ve Svobodě nad Úpou pod Krkonošemi. Tam junioři po vyrovnaných zápasech vždy prohráli a odjeli domů bez výhry. Dařilo se i jednotlivcům. Tomáš Strádal se dostal na soupisku reprezentace a odjel s ní na ME ve Španělsku. Václav Škarda, kadetský reprezentant, byl vyhlášen na Mezinárodním kadetském turnaji v baseballu v Itálii nejlepším hráčem vnitřního pole.

2000

Domažlický baseballový tým se účastní neoficiálního oteviřeného mistrovství ČR 13letých žáká v Trutnově. V základní skupině prohráli všechny 3 zápasy. Na další zápasy už neměli dost zkušeností a když prohráli i zbývající dva, odjížděli domů bez výhry. V jihočeském přeboru skončili žáci na druhém místě a junioři hráli play-off. Po dvou zápasech byla série 1:1 a o své konečné třetí příčce rozhodli hráči Wolfs vítězstvím 21:3 snad Spáleným Pořičím. V tomto roce se již od konce prázdnin účastní dva mladí baseballisté širší juniorské reprezentace. Jsou to Pavel Fiedler a Tomáš Strádal. Celý podzim tak téměř každý druhý týden tráví oba hráči v Praze. Tam se připravují na další sezónu jejím vyvrcholením bude evropský šampionát ve Španělsku.

1999

Družstvo žáků tvoří hráči, kteří se baseballu věnuji 2 roky, ale i chlapci ,kteří se zapojili v průběhu sezóny. Hlavním cílem je zapojit do hry co nejvíce hráčů a nasbírat tak co nejvíce zkušeností. Toto se opět projevilo na Celkovém umístění - 3.místo. Tým juniorů skončil po základní části druhý a tak nastoupil na podzimní play-off. Tam ho mužstvo z Týna nad Vltavou porazilo na zápasy hladce 3:0 a tým Domažlic tak skončil na druhém místě.

1998

Oba týmy hrají jihočeskou oblast. V kategorii kadetů hrají soutěž čtyři týmy, naši v celkovém účtování obsadili druhé místo. Žákovské soutěže se účastnily tři týmy a naši skončili také druzí.

1996-97

Družstvo žáků se kvůli věku hráčů přeřadilo a hraje kadetskou soutěž. V této kategorii hrají další čtyři soupeři a tým doplácí na velmi nízký počet odehraných zápasů. Toto řadí tým na celkové čtvrté místo. V létě také proběhlo první soustředění v Bělé nad Radbuzou. Do týmu jsou přibráni někteří noví hráči a pro velký zájem mladších kluků je založeno nové družstvo žáků. Na konci sezóny se tým přejmenovává na BC Wolfs Domažlice.

1995

Na základní škole Komenského 17 v Domažlicích působí už nějakou dobu p.učitel Václav Vlček. Ten zde zakládá baseballový tým pro žáky 5.-6. tříd pod názvem ŠSK Kom.17 Domažlice. Družstvo chlapců je přihlášeno do Jihočeského přeboru,kde hraje své historicky první dva zápasy na Sokolišti v Domažlicích. Družstvo Domažlic tvořilo 15 hráčů a proti stáli soupeři z HIuboké nad Vltavou (tým Astros a Piráti). Tyto zápasy rozhodcoval p.Holec. Domažlickým se dařilo a zápasy vyhráli skórem 25:8 a 20:10.

Soupiska hráčů:
M.Rybák, M.Šup, J.Murin, F.Šup, P.Fiedler, Ngo Lang, P.Skala, M.Adámek, T.Strádal, M.Peroutka, Z.Mautner, V.Mach, R.Melichar, M.Kaigl, T.Hraběta (trenér Václav Vlček, asistent Jan Pachl).