Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< říjen 2022 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Klubové oblečení ZDE!

 

 

Tréninky 

 

 

 více info na tel.: 733 641 914

 

 

 

 

 

 

 

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [»]
Česká softballová asociace [»]
Česká slowpitchová liga [»]

   

Materiálové vybavení    

 

TOPlist

 

 

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

 

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Slowpitch

Ohlédnutí za Otvírákem 2019

Otvírák 2019

První květnový víkend patřil městský baseballový stadion v Domažlicích a fotbalové hřiště ve Kdyni slowpitchi. Již po sedmé se uskutečnil zahajovací turnaj České slowpitchové ligy. Celkem osm týmů se popralo o první body do tabulky ligy a především o krásné skleněné trofeje ve tvaru softballového míče. Tyto jedinečné ceny nám vyrobili klienti ze sociální terapeutické dílny pod vedením Romana Holuba, za což jim patří naše poděkování. 

Jana Staviarská

 

Více »

Domažlický Otvírák 2018

Již pošesté se v Domažlicích uskutečnil zahajovací turnaj České slowpitchové ligy. O prvním květnovém víkendu se rekordních jedenáct účastníků popralo o první ligové body. Mezi již tradičními týmy byl poprvé mj. i tým ze slovenské Trnavy či pražští „kempaři“ z Camperos . Opět se hrálo na dvou hřištích v Domažlicích na „Cvičáku“ a v nedaleké Kdyni na tréninkovém fotbalovém hřišti.....

PaZe

Více »

Domažlický Otvírák

V Domažlicích a ve Kdyni začne prvním turnajem letošní ročník České slowpitchová ligy 6. a 7. května bude domažlický Městský baseballový stadion a nově i fotbalové hřiště ve Kdyni svědkem  zatím největšího slowpitchového turnaje na Domažlicku. 9 účastníků si to rozdá o první body letošní České slowpitchové ligy. Domažličtí Wolfs budou chtít letos opět potrápit soupeře a vylepšit si loňské celkové čtvrté místo v lize a páté místo na úvodním turnaji.

PaZe

Více »

Domažličtí Wolfs v Hradci Králové třetí

Předposledním kolem pokračovala v prvním zářijovém víkendu Česká slowpitchová liga v Hradci Králové turnajem SPIAF. Domažličtí Wolfs v tomto turnaji poprvé bojovali o finále. Marně. V semifinále se Domažličtí střetli s Rytíři, k dvěma homerunům Miloše Popelky nikdo jiný z týmu bod nepřidal a Wolfs prohráli 10:2. Turnaj opět vyhráli, již po čtvrté v řadě, Wayne’s World před Rytíři Trutnov. 

                                                                                                                                                                                   PaZe

Více »

Domažličtí Wolfs na mistrovství republiky ve slowpitchi třináctí

Začátkem července se v Trutnově a na okolních hřištích (Mladé Buky, Svoboda nad Úpou, Trutnov HSM a Trutnov Red Field ) konalo Mistrovství České republiky ve slowpitchi. Ve čtyřech skupinách usilovalo o nejvyšší mety celkem sedmnáct týmů. 

PaZe

Více »

Domažlický otvírák pro Rytíře z Trutnova

Česká slowpitchová liga zahájila svůj další ročník již počtvrté Domažlickým otvírákem. Rytíři z Trutnova nepoznali hořkost porážky ani ve finále s pražskými The Lightsabres, kteří v semifinále zdolali v poslední směně loňské vítěze – Wayne´s World z Pardubic.

                                                                                                                                                            PaZe

Více »

Domažlice potřetí třetí v České slowpitchové lize

(vloženo:06. 10. 2015, autor:PaZe)

Slowpitch_Plzeň 2015Seriál sedmi turnajů v rámci České slowpitchové ligy neskončil dle jarního rozpisu ve Spáleném Poříčí ale v Plzni, kde se potvrdila letošní nadvláda pardubického týmu Wayne's World. Čtvrtý ročník ligy nepřinesl nic nového – druzí byli  trutnovští Rytíři (zatím se pravidelně střídají na bedně s Pardubicemi)  a bronz obhájili potřetí domažličtí Wolfs. V tomto ročníku ligy, jelikož se jedná o otevřenou soutěž, nastoupilo 18 týmů, mj. z Berlína, mistři Slovenska z Trnavy či týmy složené z aktivních hráčů baseballu či softballu hrající třeba jen jeden ligový turnaj.

Plzeňský zavírák již nepřinesl do konečného pořadí na prvních třech místech nic nového, a tak týmy experimentovaly a zkoušely nové herní varianty, některé týmy přivezly do Plzně značně obměněný a zkvalitněný kádr. Bohužel Domažlice v rámci nových herních variant nepřekročili svůj stín, když téměř všechny zápasy prohrály minimálním rozdílem a s Rytíři dokonce až v tie breaku…  Kromě třetího týmového místa si odváží do Merklína individuální ocenění Alžběta Hodanová za SKOKANA (nebo skokanku?) ROKU.  Kdo to odskáče příští rok, se uvidí :)


 

Mistroství ČESKÉ REPUPLIKY

(vloženo: 13. 07. 2015, autor:Jirka Malý)

MČR 2015 První červencový víkend, vyrazili naši slowpitchoví borci na Mistrovství ČR do Mladých Buků. 17 přihlášených týmů odehrálo turnaj na třech hřištích a to nejen v Mladých Bukách, ale i Trutnově. A protože ani celý víkend by na takovou spoustu zápasů nestačil, využilo se i svátečního pondělí. Předpokládané úmorné horko se naplnilo a celé tři dny sužovalo všechny účastníky neúprosné slunce a teploty stoupaly ke 40° C. Hrálo se ve čtyřech skupinách. Tři skupiny byly po čtyřech týmech a naše, jak jinak, se hrála o pěti týmech. To bylo nevýhodou, protože z každé skupiny postupovaly tři týmy do dalších finálových bojů a jeden tým spadl do skupiny, která bojovala pouze o poslední místa. Z naší skupiny bohužel tedy padla do těchto bojů dvě mužstva. A protože našimi soupeři bylo Mužstvo Wayne´s ( mistři čr 2013), Mladé Buky (mistři čr 2012 a 2014), Pasos Pardubice (kvalitní tým,umisťující se na předních místech, navíc na mistrovství posílený ligovými hráči baseballu a softballu) a pražský Karlínský gang, dalo se tušit, že sestupujícími týmy budou Wolfs a Karlínský gang. Což se bohužel také naplnilo.

Josef ŠtefekZpočátku vyrovnané zápasy s Wayne´s a Pasos, jsme bohužel nedokázali uhrát do vítězného konce a nedařilo se ani s Karlínským gangem. Tam už sice o nic nešlo, protože bylo jasné, že oba týmy sestupují do bažiny, jak se nazývá nepopulární skupina, hrající o dno tabulky, ale přesto, že jsme svedli vyrovnaný boj, závěr patřil Gangu a výsledek 7:9 bylo další trpké zklamání. Smůla nás provázela i v neděli a pondělí a bažina vyplněna týmy Wolfs, Táhla, Sedlčany, Karlínský gang a VUT Brno, nás nakonec vcucla na 16, předposlední místo, když jediný skalp, který jsme získali, byl ze Sedlčan. Se všemi jsme svedli velmi vyrovnané zápasy s těsnými výsledky, kdy soupeři otáčeli naše výhry v dohrávkách ve svůj prospěch. Ale i přes relativní neúspěch jsme si turnaj užili, nikdo se vážněji nezranil a nyní se vrhneme na udržení, zatím průběžně třetí příčky, v české slowpitchové lize. Mistrovství se sice nevydařilo, ale ukázalo nám, kde jsou hlavní chyby a v čem se zlepšovat. I když.... „nevydařilo“, Mistrovství ČR nelze srovnávat s ligou, protože na mistrovství přijíždějí týmy posílené o baseballové i softbalové hráče. Mnohdy i z extraligy a zápasy jsou pak na profesionální úrovni. S týmy takto neposílenými jsme sehráli vyrovnaná utkání a věřím, že příště to budeme zase my, kdo se budou radovat z vítězství. Vítězem a mistrem ČR pro rok 2015 se nakonec stalo mužstvo DNAce, když porazilo ve finále mužstvo NAVÍC v poměru 4 :3.


 

Domažličtí Wolfs v Chocni pátí

(vloženo 28. 05. 2015,autor:Paze)

Choceň 2015Druhým turnajem - choceňskou Táhliádou pokračovala 23. a 24. května Česká slowpitchová liga. Mezi osmi účastníky si Domažličtí zajistili 5. místo, když sobotní mnohdy i nešťastné prohry v základní skupině vystřídala nedělní vítězná série.  Bohužel ne všechny přihlášené týmy byly v sobotu nebo v neděli kompletní a některé zápasy se musely skrečovat. Vítězem celého turnaje se stalo družstvo Wayne's World, když porazilo trutnovské Rytíře a opanovalo i druhý ligový turnaj.  Po choceňském turnaji s nedělní jogurtovou příchutí následuje další ligový turnaj v polovině června tentokráte s příchutí hermelínu v Sedlčanech.

Sobotní večer patřil dovednostním disciplínám nejen ze sportovního ranku - homerun derby, pivní a panáková štafeta, soutěž v pojídání hranolků a zábavě s hudební skupinou Modrý Mauricius. V slowpitchovém „masters“ si Wolfs vedli statečně – vyhráli jak pivní štafetu, tak soutěž o turnajového Otesánka, jen ty homeruny….  Pořadatelům patří dík za výbornou atmosféru a organizaci turnaje.

Sobotní základní skupina s našimi výsledky:
Wolfs Domažlice – Rytíři Trutnov 2 : 8
Táhla Choceň – Wolfs Domažlice 5 : 3
Hradecká Svoboda – Wolfs Domažlice 8 : 7

 Nedělní play out:

Táhla Praha – Wolfs Domažlice 7 : 9
Gleyan 2 – Wolfs Domažlice 3 : 6 

Veškeré výsledky naleznete ZDE [»]