Baseballový a softballový sportovní klub

Kalendář

<< říjen 2022 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Klubové oblečení ZDE!

 

 

Tréninky 

 

 

 více info na tel.: 733 641 914

 

 

 

 

 

 

 

Činnost spolku je financovaná za podpory města Domažlice

 

 

 

Odkazy

Česká baseballová asociace [»]
Česká softballová asociace [»]
Česká slowpitchová liga [»]

   

Materiálové vybavení    

 

TOPlist

 

 

  

 

{LNG_title_menu}

Činnost spolku je podporovaná PLZEŇSKÝM KRAJEM

 

PLZEŇSKÝ KRAJ

 

 

 

  

Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

Novinky

Vlčice na turnaji v Merklíně

(vloženo: 16.04.2013, autor: Jan Pachl)

Jak jsme již zmiňovali v minulém článku, tento víkend  hrály naše ženy softballový turnaj v Merklíně.

Jako každoročně tento turnaj zahajuje sezónu softballu a i letošní rok byl skvěle obsazen. Zúčastnily se ho týmy ze Spectra, Kladna, Neratovic, domácího Merklína a našich žen.

I tento rok jsme zahajovali zápasem proti Merklínu. Domácí proti nám postavily velmi silné pole složené z merklínských a plzeňských hráček a na kopci začala házet ta nejzkušenější z nich Nýma. Tento zápas nakonec skončil vysoko 21:0. Jako druhý nás čekal zápas proti Kladnu. I tento zápas se nesl ve stejném duchu, akorát se naše holky zlepšily na pálce a zápas tak skončil 24:3 pro Kladno.

Třetí zápas nás čekal jako poslední sobotní proti týmu Spectra z Prahy. Za velmi nepříznivého a chladného počasí, které panovalo celý den už naše hráčky neměly vůbec žádné síly a zápas tak skončil za stavu 20:0.

Poslední zápas sehrály naše ženy v neděli od 13.00hod. proti týmu z Neratovic. Za slunečného počasí se našim hráčkám začalo dařit a celý zápas se nesl ve vyrovnaném skóre. Nakonec nás zradila hráčská nezkušenost a zápas jsme prohráli za stavu 6:5. Tento zápas určil konečné pořadí na turnaji, kde jsme se umístili na posledním  5.místě.

Celý turnaj skvěle odházela Alžběta Hodanová, které na kopci pomohla Janina Staviarská. I naše nové posily v poli zaznamenaly své první chycené míče. Všem zúčastněným hráčkám děkuji za skvělý přístup a odolnost vůči počasí. 

Pár fotek ZDE [»].


Naše „ Vlčice ” zahajují sezónu 2013

(vloženo: 10:04:2013, autor: Jan Pachl)

Soft -hřištěO tomto víkendu, jako již každý rok se naše Vlčice zúčastní jarního turnaje v Merklíně. Po dlouhé zimě a trénincích v tělocvičně se holky nemůžou dočkat, až si venku zahrajou. Pro některé vlčice to bude vůbec první zápas, takže holky do toho a držíme vám palce ...

Rozpis zápasů najdete ZDE [»].

 

!!! POZOR !!! Platba členských příspěvků

(vloženo: 26.04.2012, autor: Pavel Kasper)

Po dohodě s vedoucím kategorie je možné platit členské příspěvky buď hotově nebo na účet klubu Wolfs Domažlice, č.ú.: 241893348/0300, v.s.: dd.mm.rrrr (datum narození) a ve zprávě pro příjemce uveďte Jméno a Příjmení. Připomínám, že termín zaplacení členských příspěvků je do 30.04.2012.

Vlčice v přípravě na 3. ligu

(vloženo:20.04.2012, autor. Petr Pachl) 

Tento víkend měly ženy z klubu Wolfs Domažlice napilno. Po pátečním tréninku, kdy už byl celý team natěšený na venkovní hřiště po dlouhé zimní přípravě, v sobotu následoval turnaj v Merklíně, na který holky odjížděly bez možnosti zatrénovat si venku díky nepříznivému aprílovému počasí. Cílem vlčic na turnaji bylo především upevnění postů v obraně, kde byla změna na 7 z 9 postů, zapracování nových hráček a ověření si schopnosti na pálce v útoku. Proto tentokrát nebyl pro náš team ani tak důležitý výsledek jako nabyté zkušenosti, a to hlavně pro děvčata na nových postech. Přesto vlčice podaly výkon, který měl stupňující se kvalitu. V obraně výborně zahrála na novém postu Gabča, Síma zaslouží pochvalu na nadhozu, kde držela náš team proti kvalitním pálkařkám. Velkou radostí byl návrat Martiny Hánové na pozici catchera. V útoku zajistila první stažený bod pro svůj team Janina Staviarská, která následně stáhla i první bod v tomto roce a potvrdila rozvahu ve hře. Turnaje se účastnily hráčky - SABATU Praha, Merklín A - B, Spektrum Praha, MFF Neratovic, Wolfs Domažlice.

Sestava Wolfs – Vebrová Lucie, Schläglová Simona, Staviarská Jana, Kurešová Veronika, Tomandlová Eliška, Hánová Martina, Fliegelová Ludmila, Munzarová Pavlína, Melcrová Gábina, Pauliová Daniela, Stehlíková Šarlota.

Ostrý start nás čeká 28 - 29.04.2012 první turnaj 3.ligy v Praze Krči a Sedlčanech, kterého se zúčastní 16 teamu. Na tomto turnaji se utkáme s domácími Sedlčany, Tempo Praha, Brnem.

 

Zhodnocení sezóny 2011 ženského týmu
(vloženo: 18.12.2011, autor: Petr Pachl)

Informace

V druhé sezóně naší historie jsme se zaměřili na stabilizaci hráček a rozvoj softbalových i sportovních schopností celého týmu. Jako nováčkové v tomto sportu, kdy jiné kluby čerpají z dlouholetých zkušeností, nás čekala trenérská práce s hráčkami zahrnující tréninky, soustředění, zápasy, rozbor videa, kempy i společné akce. Mimo naši sportovní činnost jsme také pomohli při výstavbě nového hřiště, kde se letos odehrály domácí zápasy žen, které byly podpořeny rodiči i dalšími příznivci softballu.

Sezóna 2011 přinesla nejen spoustu herních zkušeností a zážitků, ale i stmelení celého týmu. Po herní stránce byl znatelný pokrok v obraně, který se projevil v celkovém skóre na konci sezóny. Co se týče útoku, zde se posun nedostavil a zůstal na srovnatelné úrovni s prvním rokem, ale přišly i zápasy, které byly výjimkou. Velice sympatické jsou ohlasy právě soupeřek, které nás hodnotily velice kladně za kus práce vykonaný během dvouleté práce našeho týmu, čehož si moc ceníme. I přesto, že sezóna 2011 nepřinesla vítězná utkání v soutěži, která jsme měli na dosah ve dvou zápasech, jsme s výkony celého družstva v podstatě spokojeni. Podařilo se nám totiž donutit naše soupeřky, aby proti nám nastoupily v nejsilnějších sestavách a hrály na 100%. Jsme si vědomi, že náš tým je stále ještě na počátku své dlouhé cesty, během které bychom se chtěli vyrovnat i těm nejsilnějším týmům naší soutěže, proto je naším cílem neustále se zlepšovat.

Tímto děkujeme za odehrané zápasy i mimosportovní aktivity. Soupisku najdete ZDE.

První červnový víkend
(vloženo: 8.6.2011, autor: Miroslav Kaigl)

První červnový víkend odehrály domažlické softballistky na domácí půdě čtyři utkání. V prvním sobotním zápase nastoupily proti týmu Sedlčan, kde se na nadhozu představila bývalá reprezentantka s dobrou obranou za zády. Wolfs i přes dobrý výkon na pálce podlehl vysokým rozdílem 4:19. Ve druhém klání proti pražskému týmu Spectrum B se prohru napravit nepodařilo, a tak i konečné skóre 2:17 nepřinesl žádné body.

Nedělní utkání byla o poznání lepší. V prvním zápase proti Spectrum B předvedly obě strany výborný výkon na pálce. Domažličanky však odpalovaly především do vzduchu, a tak se jim nepodařilo dělat body. Konečný výsledek tak skončil 3:11 v neprospěch Wolfs. Poslední víkendový zápas žen proti Sedlčanům byl nejvyrovnanější, o čem svědčí i výsledek. Prohra 11:15 nemusí Domažlice mrzet, protože během zápasu divákům nabídli spoustu hezkých odpalů a herních situací.

Hrací víkend 14. - 15. 5. 2011 - ženy
(vloženo: 18.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

O víkendu navštívili Domažlice softballistky z Radotína a Spectrum Praha B. Svědky dvou zápasů v sobotu a dvou v neděli jste mohli být na rozestavěném hřišti na „cvičáku“. Domažličanky však na soupeřky nestačily ani v jednom utkání, ale opět nesbíraly cenné zkušenosti do dalších utkání.

První utkání domažlických softballistek
(vloženo: 11.5.2011, autor: Miroslav Kaigl)

Domažlické softballistky týmu Wolfs navštívily minulý víkend Merklín, kde sehrály čtyři utkání. V prvním sobotním zápase nastoupily proti domácímu celku. Po vlažném začátku, ve kterém soupeřky utekly o deset bodů, se až ve třetí směně díky výbornému odpalování začalo dařit stahovat tento náskok. Bodový rozdíl se však dohnat nepodařilo a konečný stav byl 9:18.

Následoval druhý zápas proti velice silným a zkušeným soupeřkám z Kladna. Ty však tyto výhody dokázaly zúročit a Wolfs přehrály jasným výsledkem 17:0.

Neděle začala opět utkáním proti kladenskému týmu. I když se dařilo soupeřovy nadhozy odpalovat, nestačilo to na žádný bod a zápas skončil po čtvrté směně stavem 0:15.

V posledním víkendovém utkání, ve kterém se domažlickým softballistkám postavil domácí tým, začaly hráčky Wolfs Domažlice velice slibně. Po první směně se ujaly vedení 3:1. Ovšem střídání reprezentační nadhazovačky a chytačky na straně soupeře mělo za následek zastavení domažlického tlaku. Merklín neumožnil do konce utkání přidat ani jeden bod a stav se mu podařilo upravit na konečných 3:19. Přestože se ženám nepodařilo zvítězit ani v jednom zápase, i tak byly zdrojem cenných zkušeností.