Historie

2002-03

Rok 2003 skončili všechny týmy Domažlic na shodných druhých místech. Byly to kategorie žáků, kadetů, mužů. Zde se zase dařilo jednotlivcům. Do výběru reprezentace se dostali Ondřej Novák a Martin Weber. Ondřej Novák dosáhl dosud největšího úspěchu, když se zúčastnil světového šampionátu kadetů ročníku 1987, pořádaného na Tchaiwanu.

 

2001

Tato sezóna je označována za nejúspěšnější v historii klubu. Jako nováčci se představili žáci, kteří prvním rokem obsadili poslední šestou příčku, ale tento tým sbírá teprve zkušenosti. Kadety Wolfs dělil pouhý bod od druhého místa v dlouhodobé části a budou tak bojovat o postup do finále s celkem Českých Budějovic. Junioři obsadili druhé místo a čeká je boj o postup s týmem HIuboké. Kadeti vyhráli zápas nad Budějovicemi, ale ve finále prohráli dva zápasy s týmem Týna a skončili tak druzi. Junioři porazili tým Týna a zajistili si postup na M ČR. To se bude konat v Mladých Bukách a ve Svobodě nad Úpou pod Krkonošemi. Tam junioři po vyrovnaných zápasech vždy prohráli a odjeli domů bez výhry. Dařilo se i jednotlivcům. Tomáš Strádal se dostal na soupisku reprezentace a odjel s ní na ME ve Španělsku. Václav Škarda, kadetský reprezentant, byl vyhlášen na Mezinárodním kadetském turnaji v baseballu v Itálii nejlepším hráčem vnitřního pole.

 

2000

Domažlický baseballový tým se účastní neoficiálního oteviřeného mistrovství ČR 13letých žáká v Trutnově. V základní skupině prohráli všechny 3 zápasy. Na další zápasy už neměli dost zkušeností a když prohráli i zbývající dva, odjížděli domů bez výhry. V jihočeském přeboru skončili žáci na druhém místě a junioři hráli play-off. Po dvou zápasech byla série 1:1 a o své konečné třetí příčce rozhodli hráči Wolfs vítězstvím 21:3 snad Spáleným Pořičím. V tomto roce se již od konce prázdnin účastní dva mladí baseballisté širší juniorské reprezentace. Jsou to Pavel Fiedler a Tomáš Strádal. Celý podzim tak téměř každý druhý týden tráví oba hráči v Praze. Tam se připravují na další sezónu jejím vyvrcholením bude evropský šampionát ve Španělsku.

 

1999

Družstvo žáků tvoří hráči, kteří se baseballu věnuji 2 roky, ale i chlapci ,kteří se zapojili v průběhu sezóny. Hlavním cílem je zapojit do hry co nejvíce hráčů a nasbírat tak co nejvíce zkušeností. Toto se opět projevilo na Celkovém umístění - 3.místo. Tým juniorů skončil po základní části druhý a tak nastoupil na podzimní play-off. Tam ho mužstvo z Týna nad Vltavou porazilo na zápasy hladce 3:0 a tým Domažlic tak skončil na druhém místě.

 

1998

Oba týmy hrají jihočeskou oblast. V kategorii kadetů hrají soutěž čtyři týmy, naši v celkovém účtování obsadili druhé místo. Žákovské soutěže se účastnily tři týmy a naši skončili také druzí.

 

1996-97

Družstvo žáků se kvůli věku hráčů přeřadilo a hraje kadetskou soutěž. V této kategorii hrají další čtyři soupeři a tým doplácí na velmi nízký počet odehraných zápasů. Toto řadí tým na celkové čtvrté místo. V létě také proběhlo první soustředění v Bělé nad Radbuzou. Do týmu jsou přibráni někteří noví hráči a pro velký zájem mladších kluků je založeno nové družstvo žáků. Na konci sezóny se tým přejmenovává na BC Wolfs Domažlice.

 

1995

Na základní škole Komenského 17 v Domažlicích působí už nějakou dobu p.učitel Václav Vlček. Ten zde zakládá baseballový tým pro žáky 5.-6. tříd pod názvem ŠSK Kom.17 Domažlice. Družstvo chlapců je přihlášeno do Jihočeského přeboru,kde hraje své historicky první dva zápasy na Sokolišti v Domažlicích. Družstvo Domažlic tvořilo 15 hráčů a proti stáli soupeři z HIuboké nad Vltavou (tým Astros a Piráti). Tyto zápasy rozhodcoval p.Holec. Domažlickým se dařilo a zápasy vyhráli skórem 25:8 a 20:10.

 

Soupiska hráčů:

M.Rybák, M.Šup, J.Murin, F.Šup, P.Fiedler, Ngo Lang, P.Skala, M.Adámek, T.Strádal, M.Peroutka, Z.Mautner, V.Mach, R.Melichar, M.Kaigl, T.Hraběta (trenér Václav Vlček, asistent Jan Pachl).

 

Wolfs Domažlice

Kontakt
Wolfs Domažlice, z.s.
Bezděkovské Předměstí 633
344 01, Domažlice
Česká repubika

Email: info@wolfs.cz
Fakturační údaje
Wolfs Domažlice, z.s.
Bezděkovské Předměstí 633
344 01, Domažlice

IČ:699 80 616
DIČ: není plátce
Č.ú.:107-9343150247/0100
Činnost klubu je podporována Plzeňským krajem a městem Domažlice
Plzeňský kraj logo Domažlice logo
Sledujte nás také na sociálních sítích!

© 2022 - 2024 Wolfs Domažlice


Made with ♡ by Matěj Černý. Všechna práva vyhrazena.