Zpět na novinky

První kolo play-off proti Fulleros de la Habana

Publikováno

První sobotní zápas nezačal pro domácí tým vůbec špatně. Na nadhozu se ukázal kvalitním výkonem Tomáš Strádal. V obraně to klukům taky šlapalo.  Jako první se ale vedení chopili hráči z Prahy, když se jim hned v začátku zápasu podařilo poskládat pár kvalitních odpalů. Do začátku 4. směny bylo skóre nakloněno na stranu hostů a po jejich pálce svítil na tabuli výsledek 2:0. Zvrat přišel v následující dohrávce domácích, kdy 3 doběhy otočily zápas v náš prospěch. 5. směna přinesla kvalitní obranu na obou stranách. V 6. směně se Pražané opět dostali na mety, jeden odpal do mezery a zápas byl vyrovnaný (3:3). Další směna byla pro Tomáše poslední, po dvou hodinách přišlo na kopci střídání a to nakoplo pálky hostů. Dvě mety zdarma a pár odpalů a před naší dohrávkou vedli Fulleros 6:3. Bylo tedy na našich pálkařích, aby zápas v posledním útoku otočili. Plné mety, odpal za odpalem, ale otočení nepřinesly. Zápas v dramatickém závěru prohráváme 6:5.

Po půl hodině jsme nastoupili ke druhému utkání, to jsme museli vyhrát, abychom pokračovali rozhodujícím zápasem v neděli. Trenéři se rozhodli svěřit míček do rukou mladého nadějného nadhazovače Tomáše Kaufnera. Na toho jako by dolehla tíha okamžiku a po nevydařeném začátku musel být již v 1. směně vystřídán. Na jeho místo se postavil Lukáš Trávníček, ten naopak zářil a 4 směny držel pálkaře na uzdě. Naopak naše pálky se probudily a po 5 směnách jsme vedli 8:4. V 6. směně dobíháme ještě pro další 2 body a zápas máme pevně v rukách. Nebo jsme si to alespoň mysleli. Na kopci již stojí Daniel Kitzberger, ale měl před sebou těžkou pozici s obsazenými metami. Pražané v dohrávce 6. směny otáčí zápas ve svůj prospěch (13:10), když odpálili grandslam (odpal za plot s obsazenými metami). Do poslední směny nastupujeme s odhodláním zápas opět otočit. Homerun padl i na naší straně, když se podařilo Janu Hojdovi odpal zatáhnout po své straně. V zápase tedy vedeme 15:13, stačilo odehrát 3 rychlé auty a stav série by byl 1:1 na zápasy. Bohužel Pražané pokračovali v tlaku po vydařených odpalech na Jana Hojdu zápas otáčí a vítězí 16:15.

 

Oba zápasy byly plné zvratů a krásných odpalů, prostě bylo na co koukat. Po dvou prohraných zápasech tedy čekáme na prohrávajícího z jiné série a budeme v play-off bojovat dále.

Komentáře

Zaregistrujte se nebo se přihlaste, abyste mohli zanechat komentář.

Wolfs Domažlice

Kontakt
Wolfs Domažlice, z.s.
Bezděkovské Předměstí 633
344 01, Domažlice
Česká repubika

Email: info@wolfs.cz
Fakturační údaje
Wolfs Domažlice, z.s.
Bezděkovské Předměstí 633
344 01, Domažlice

IČ:699 80 616
DIČ: není plátce
Č.ú.:107-9343150247/0100
Činnost klubu je podporována Plzeňským krajem a městem Domažlice
Plzeňský kraj logo Domažlice logo
Sledujte nás také na sociálních sítích!

© 2022 - 2024 Wolfs Domažlice


Made with ♡ by Matěj Černý. Všechna práva vyhrazena.